Nie przyszło mu do głowy, że na wyremontowanym i eleganckim dworcu może być bezpłatna toaleta. Swoje potrzeby załatwił w holu na oczach podróżnych.
Głośne krzyki przebywających na dworcu podróżnych zaniepokoiły dyżurną Straży Miejskiej, która ma bezpośredni dostęp do poczekalni. Do zdarzenia doszło o godz. 16:40 w miniony czwartek. Zaniepokojona powstałym hałasem dyżurna ujawniła, że przy jednej z ławek mężczyzna oddaje mocz na posadzkę. Przybyły na miejsce wraz z nią strażnik przeprowadził stosowne postępowanie zakończone nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych. Po zakończonej interwencji ukarany, już z własnej inicjatywy, wyposażony w odpowiednie środki do utrzymywania czystości, sprzątnął powstałe zanieczyszczenie.
Niestety, mimo licznych darmowych toalet w centrum miasta stale dochodzi do zanieczyszczania bram, podwórek, przejść miedzy kamienicami. Zdarzało się, że dochodziło do załatwiania potrzeb fizjologicznych w Rynku.
/SM w Świdnicy, opr. red./











![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)