Strona główna Sport Piłka ręczna Cztery wygrane i trzy porażki Szarych Wilków

Cztery wygrane i trzy porażki Szarych Wilków

0

W miniony weekend grały wszystkie młodzieżowe drużyny ŚKPR-u Świdnica. Bilans czterech zwycięstw i trzech porażek może o tym nie świadczy, ale były to naprawdę niezłe występy świdniczan. Najwięcej radości dostarczyli najmłodsi z ekip chłopców i juniorzy młodsi, którzy szybko odbudowali się po przegranej z Siódemką Miedzią Legnica.

skpr-611

Juniorzy młodsi

Podrażnieni pierwszą porażką w tym sezonie poniesioną przed tygodniem z Siódemką Miedzią Legnica, gracze ŚKPR-u I Świdnica wzięli sobie rewanż na Zagłębiu Lubin. Podopieczni Krzysztofa Terebuna wygrali w hali rywala 35:27. To był najniższy wymiar kary, bowiem, gdyby świdniczanie utrzymali koncentrację i skuteczność na takim poziomie, jaki był obserwowany do 37. minuty, zwycięstwo byłoby rekordowe. We wspomnianej 37. minucie ŚKPR prowadził już 23:9!

Zagłębie Lubin – ŚKPR I Świdnica 27:35 (6:16)

ŚKPR I: Wiszniowski, Jabłoński – Borowski 6, Kozak 6, Etel 6, Starosta 4, Zaremba 4, Lepka 3, Schwartz 2, Paleń 2, Ingram 1, Starowicz 1, Sokołowski 1, Trzpil

Bez zdobyczy punktowej zakończyli swój mecz zawodnicy z zespołu ŚKPR II. Przegrali we własnej hali ze Śląskiem 28:35 (12:20), ale zaprezentowali się całkiem przyzwoicie. – Do przerwy przegrywaliśmy ośmioma bramkami, ale goniliśmy wynik i zbliżyliśmy się na cztery gole. Szkoda, że nie udało się doprowadzić do remisu i gry na styku, bo wtedy mogłoby być różnie – mówili po meczu opiekunowie Szarych Wilków Wiesław Iwanio i Marcin Bal.

ŚKPR II Świdnica – Śląsk MOS I Wrocław 28:35 (12:20)

ŚKPR II: Zerka, Nosal – Bal 8. Hliwa 6, K. Stadnik 4, Kryśpiak 3, Fiłonowicz 2, Szczepański 2, Pietraszek 2, Piątkowski 1, Łach, Pęczar

Młodzicy

Nie było sensacji w Głogowie. Wicelider tabeli – Chrobry pewnie pokonał ŚKPR 38:19 (17:13). Świdniczanie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pierwsza połowa była naprawdę obiecująca. Chrobry przeważał, ale zespół Justyny Curyl nie pozwalał odskoczyć rywalom na większą liczbę bramek. W 20. minucie były to wciąż tylko dwa gole, a do przerwy raptem cztery gole straty. Kłopoty zaczęły się po zmianie stron. Ta część należała już zdecydowanie do gospodarzy. ŚKPR zdołał dorzucić tylko sześć bramek i ostatecznie poległ różnicą dziewiętnastu trafień.

Chrobry Głogów – ŚKPR Świdnica 38:19 (17:13)

ŚKPR: Mirga, Karpiński – Zelek 5, Gołembiowski 4, A. Markowski 4, Kieruńczak 2, Gładysz 2, Kaczmarek 1, Bober 1, Kolousek, Nowakowski, Krawczyk,. J. Stadnik, Stramek, Baj

Chłopcy

Starsza drużyna swój drugi turniej w tym sezonie rozegrała w Lubinie. Trener Wiesław Iwanio z różnych powodów nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, ale jedenastka gotowych do gry Szarych Wilczków wyśmienicie dała sobie radę, potwierdzając, że bardzo trudno znaleźć im na Dolnym Śląsku godnego rywala. Świdniczanie wygrali 23:12 z Chrobrym Głogów i 25:15 z Siódemką Miedzią Legnica. Oba mecze były do siebie bardzo podobne. ŚKPR zaczynał nieco ospale i na dobre rozkręcał się po zmianie stron. – Bardzo łatwo przychodzi nam zdobywanie bramek, ale jeszcze dużo pracy czeka nas w grze obronnej – uważa trener Wiesław Iwanio.

Najmłodsze Szare Wilczki z ŚKPR II znów pozytywnie zaskoczyły i z turnieju w Dzierżoniowie wróciły z jednym zwycięstwem. Wygrali 16:15 z Żagwią, co trzeba uznać za dużą niespodziankę. Nieco gorzej było w pierwszym meczu z Dziewiątką Legnica. O porażce 8:11 zadecydował słaby początek spotkania. ŚKPR przegrywał już 3:7, ale rzucił się w pogoń. Doprowadził do stanu 6:7 i 8:9. Finisz należał jednak do rywali. – Drużyna zagrała mocno w obronie i bardzo zespołowo, nie było gwiazd, wszyscy grali równo – podkreśla Amelia Kaczor, kierownik drużyny. Kolejne ligowe turnieje dopiero w styczniu. W oczekiwaniu na mecze o punkty świdniczanie będą rozgrywali turnieje i mecze towarzyskie.

ŚKPR I Świdnica – Chrobry Głogów 23:12 (9:6)

ŚKPR I: Pajdała, Rejman, Złomańczuk – Ł. Szporko 11, Barcik 4, Majczak 4, Supran 3, Szymanowski 1, Rosłoń, Nóżka, Klimczak

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 25:15 (13:9)

ŚKPR I: Pajdała, Rejman, Złomańczuk – Ł. Szporko 7, Szymanowski 5, Barcik 4, Supran 1, Rosłoń, Nóżka, Klimczak

ŚKPR II Świdnica – Dziewiątka Legnica 8:11 (3:7)

ŚKPR II: Klimkowski, Mikuła – M. Markowski 3, A. Szporko 2, Dziedzic 2, Gusiacki 1, Kaczor, Królak, Chrząstowski, Smok, Michalski, Włostowski

ŚKPR II Świdncia – Żagiew Dzierżoniów 16:15 (9:8)

ŚKPR II: Klimkowski, Mikuła – Dziedzic 5, M. Markowski, Chrząstowski 3, Kaczor 2, Gusiacki 1, A. Szporko 1, Smok, Michalski, Królak, Włostowski