Strona główna Wydarzenia Świebodzice 400 pluszaków od świebodzickich dzieci

400 pluszaków od świebodzickich dzieci

0

Dziś rano samochód wyładowany po dach kolorowymi pluszakami wyruszył do wrocławskiej kliniki dla dzieci, by zawieźć im morze serdeczności i pozytywnej energii od mieszkańców Świebodzic. Akcja „Podaruj misia”, zorganizowana przez Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, przerosła oczekiwania organizatorów. Misie dla chorych dzieci przekazywali mieszkańcy całego miasta, uczniowie świebodzickich szkół, a także burmistrz  i pracownicy magistratu.

misie-swiebodzice-3Wzruszające podsumowanie akcji zorganizowano w szkolnym holu w piątek, 25 listopada. – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, szczególnie panu burmistrzowi, bo od momentu, gdy wsparł akcję, ruszyła lawina i jej efekty widzimy dzisiaj – mówiła Agnieszka Różycka, pomysłodawczyni akcji. Wraz z drugą nauczycielką, Justyną Gąsior, zainicjowały zbiórkę na swoich profilach społecznościowych i fala wielkiej życzliwości ruszyła.

Pluszaki zbierano m. in. na miejskiej siłowni, pod okiem Mateusza Brzuchacza, instruktora fitness, pracownicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego podarowali misie, a także mnóstwo osób, które dowiedziały się o akcji z mediów społecznościowych.

Efektem jest 390 pluszaków, które 28 listopada pojechały do dzieci. Do prezentów dołączony jest album ze zdjęciami darczyńców.

– Każdy z Was, kochani, podarował nie tylko przytulankę, ale dał też cząstkę swojego serduszka, dziękuję za tę piękną akcję, do której z pewnością wszyscy przyłączyli się z wielką radością – mówił podczas uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Przy okazji wręczono także dyplomy i nagrody książkowe dla maluchów, które pięknie się przebrały – oczywiście za misie! Zbiórka pluszaków miała jeszcze jeden wymiar – dedykowana była pamięci dzielnego pacjenta Przylądka Nadziei i ucznia szkoły, Piotrka Różyckiego.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułWyrzucają radnego Soleckiego z pracy [OŚWIADCZENIE]
Następny artykułHospicjum nie musi oddawać 900 tysięcy złotych dotacji