Strona główna 0_Slider Zmywarka za najcięższą dynię!

Zmywarka za najcięższą dynię!

0

Konkursy, odkrywanie tajemnic, gry, sadzenie krokusów i dobra zabawa będą towarzyszyły świętu dyni, które zaplanowano na sobotę, 15 października w Wierzbnej w gminie Żarów. Główną nagrodą w konkursie na najcięższą dynię jest zmywarka firmy Electrolux.

dynia2Zdjęcie nadesłane przez GCKiS w Żarowie

Impreza rozpoczyna się o godzinie 14.00 w Wierzbnej przy ulicy Leśnej. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursach na najcięższą dynię, najsmaczniejszą zupę z dyni. Dla dzieci przygotowano konkurs na najładniejszą rzeźbę oczywiście z dyni. Dynie, zupy i rzeźby będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursu poznamy około godziny 17:00. Ponadto na odkrywanie tajemnic Wierzbnej zaprasza Bogdan Mucha, archeolog, pracownik GCKiS, a na co dzień opiekun Żarowskiej Izby Historycznej. Goście będą mogli wysłuchać historii o najstarszym murowanym zamku rycerskim, który kiedyś stał w Wierzbnej.

Na wydarzenie zapraszają: burmistrz Żarowa, Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik, sołtys, rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna.

Tomasz Pietrzyk, GCKiS w Żarowie

Poprzedni artykułNowy teledysk świdnickiego „Ditroit” [VIDEO]
Następny artykułTajemnicza śmierć przy ul.Westerplatte