Strona główna 0_Slider Zjazd absolwentów Ekonomika

Zjazd absolwentów Ekonomika [FOTO]

0

Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy obchodzi 70- lecie powstania. Z okazji rocznicy w mury zasłużonej placówki zjechało liczne grono absolwentów. Aby powspominać – największe „piły” nauczycielskie, wagary i co najważniejsze – własną młodość.

70-lecie-ekonomika-9

Dla wielu z nich liceum było jedynie początkiem drogi zawodowej, potem kończyli studia, jedne, czasem drugie, robili doktoraty i rozpoczynali prace nie zawsze związane z pierwszym wyborem zawodowym. Dziś wrócili, aby zasiąść w  innych już ławkach, powspominać, pobawić się i choć na chwilę powrócić w siermiężne niekiedy czasy, gdy mieli te naście lat.

A początki szkoły były trudne, została założona w 1946 roku jako placówka dla młodzieży i dla dorosłych. Ponieważ w tamtych czasach trzeba było   sprostać zróżnicowanemu poziomowi wiedzy utworzono Państwowe Liceum Spółdzielcze, Szkołę Przysposobienia Spółdzielczego i klasę wstępną przygotowującą młodzież do Liceum Spółdzielczego.

Dziś popularny Ekonomik z certyfikatem jakości znalazł się w elitarnym gronie szkół przedsiębiorczości, zapewniając swoim wychowankom dostęp do zagranicznych praktyk zawodowych w ramach międzynarodowego programu Erasmus. Placówka jest też  organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Krasomówczego i Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości.

 Zjazd rozpoczął się od roboczego spotkania w szkole, niestety uroczysty przemarsz ulicami został odwołany ze względu na pogodę, więc do katedry  na mszę absolwenci podążali w nieformalnych grupach. Popołudnie przeznaczono na  uroczystą akademię, po której zarezerwowano czas  na rozmowy z gronem pedagogicznym, a wieczorem  – clou imprezy, czyli  Bal Absolwentów.

 Monika Filipowska

[email protected]

Foto. Anna Pawłowska

Poprzedni artykułI ty możesz zostać filmowcem
Następny artykułŚKPR powalczy w Komprachcicach