Strona główna 112 Zarzuty dla pijanych rodziców i babci

Zarzuty dla pijanych rodziców i babci

0

Kompletnie pijani byli rodzice 3-miesięcznego chłopca oraz babcia 8-letniej dziewczynki, kiedy w ich mieszkaniach pojawili się świdniccy policjanci. W takim stanie, w godzinach przedpołudniowych, podczas zakrapianej alkoholem imprezy „opiekowali się” oni dziećmi. Cała trójka usłyszała już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne.

28 września  oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy został telefonicznie powiadomiony, iż w jednym z mieszkań w centrum miasta trwa libacja alkoholowa, a znajdujące się tam niemowlę pozbawione jest opieki. Na miejsce natychmiast wysłani zostali funkcjonariusze. Pod wskazanym adresem zastali kompletnie pijaną parę – 33-letnią kobietę oraz 29-letniego mężczyznę, którzy „opiekowali się” swoim 3-miesięcznym synkiem. Oboje rodzice mieli w organizmach prawie po 3,5 promila alkoholu. Jak się ponadto okazało, w sąsiednim mieszkaniu 66-letnia nietrzeźwa babcia „zajmowała się” natomiast 8-letnią wnuczką. Po przebadaniu na alkomacie starsza pani „osiągnęła” z kolei wynik 1,7 promila. Cała trójka nieodpowiedzialnych opiekunów została zatrzymana. Niemowlę trafiło na obserwację do szpitala, a 8-letnia dziewczynka została przekazana pod opiekę trzeźwym członkom rodziny.

Zarówno rodzice, jak i babcia usłyszeli już zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo, za co grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec całej trójki dozory policyjne.

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
asp.sztab.Grzegorz Oleśkiewicz

Poprzedni artykułTłumy na świdnickim Rynku [DUŻO ZDJĘĆ i RELACJA FILMOWA]
Następny artykułPonad 2 miliony na renowację nekropolii [FOTO]