Strona główna Sport Piłka nożna Z przepustkami do dolnośląskiego finału…

Z przepustkami do dolnośląskiego finału…

0

Świetnie wypadły świdnickie drużyny w finale powiatowym sztafetowych biegów przełajowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. W zawodach rozegranych 30 września w Parku Centralnym w Żarowie wzięły udział najlepsze dziesięcioosobowe zespoły z naszego powiatu.

biegi

O godz. 10.00 na starcie stanęły dziewczęta z gimnazjów. Choć początek na to nie wskazywał ostatecznie od ósmej zmiany zawodniczki Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca biegu. Inaczej przedstawiała się sytuacja w sztafecie gimnazjalistów. Chłopcy z Gimnazjum nr 1 praktycznie od pierwszej do ostatniej zmiany przewodzili w rywalizacji. O godz. 11.30 na starcie stanęli uczniowie podstawówek. Niestety w tej kategorii frekwencja była bardzo mała. Do startów przystąpiły tylko po dwie reprezentacje dziewcząt i chłopców – z SP 6 Świdnica i SP Marcinowice. W obu kategoriach lepsi okazali się uczniowie świdnickiej „szóstki”. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca automatycznie wywalczyły sobie awans w dalszych szczeblach współzawodnictwa. Na finał dolnośląski, który odbędzie się 6 października w Olszynie pojadą chłopcy i dziewczęta z SP 6, natomiast w kategorii gimnazjów dziewczęta z „trójki” oraz chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – przekazuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.