Strona główna 0_Slider Więcej służb na cmentarzach i drogach

Więcej służb na cmentarzach i drogach

0

Działania policyjne na Dolnym Śląsku związane z obchodami „Wszystkich Świętych” i „Zaduszek”  potrwają do 2 listopada. Jest więcej funkcjonariuszy przy cmentarzach i na trasach dojazdowych. Więcej patroli zadysponuje także straż miejska.

straz-miejskaZdjęcie Straż Miejska w Świdnicy

Policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze obejmą również swoim nadzorem miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. Czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropoli i samego poruszania się przy nich.

W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe, oraz komunikację zbiorową – informują policjanci na swojej stronie.

Mając na uwadze natężenie ruchu, ciągły pośpiech w tych zbliżających się dniach, apelujemy w tym szczególnym czasie do kierujących i pieszych o wyrozumiałość, cierpliwość i zrozumienie postaw innych ludzi. Prosimy o wybieranie alternatywnych, czasami o wiele dłuższych, ale bardziej przejezdnych i niezatłoczonych dojazdów do cmentarzy lub skorzystanie z komunikacji autobusowej – apelują świdniccy strażnicy miejscy.  – Straż Miejska w Świdnicy ze swojej strony dołoży wszelkich starań, żeby spełnić oczekiwania społeczne, z życzliwością i wyrozumiałością będziemy pomagać potrzebującym w ramach naszych uprawnień. Do każdego strażnika, którego spotkacie Państwo przy cmentarzach, można podejść i zapytać o możliwość przejazdu na inny cmentarz w mieście, o alternatywne trasy przejazdu oraz o stan natężenia ruchu. Strażnik poinformuje również osoby niepełnosprawne o możliwości skorzystania z dodatkowych miejsc parkingowych przygotowanych w obrębie świdnickich nekropolii.

Przypominamy alarmowe numery:

112 – ratunkowy

997 – policja
998 – straż pożarna
999 – pogotowie ratunkowe
986 – straż miejska

Poprzedni artykułSzósty mecz i szóste zwycięstwo ŚKPR-u
Następny artykułMamy pierwszego seta, ale wciąż czekamy na punkty