Strona główna Sport Piłka nożna Victoria z pucharem dyrektora ŚOSiR-u

Victoria z pucharem dyrektora ŚOSiR-u

0

Zespół Victorii Świebodzice triumfował w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Autumn Cup o puchar dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w niedzielę, 16 października odbył się na obiektach przy ulicy Śląskiej. Impreza inaugurowała przypadające na ten rok obchody dziesięciolecia Gryfa Świdnica.

victoria

W szranki stanęło dziesięć drużyn z roczników 2004 i 2005 z Polski, Rosji i Niemiec. W finale młodzi świebodziczanie pokonali 3:0 Piasta Nowa Ruda. Trzecia lokata przypadła FC Kaliningrad, po wygranej 4:1 ze Zjednoczonymi Żarów. Na dalszych miejscach zameldowały się: Górnik II Wałbrzych, TSV Rudnow 188 Berlin, Cukrownik Pszenno, Karolina Jaworzyna, Football Academy Wałbrzych i Górnik I Wałbrzych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zawodnika z Berlina Erena Kayę, bramkarzem Jakuba Loca z Piastem Nowa Ruda. Królem strzelców został Kasjan Onyszkiewicz z Victorii Świebodzice (6 bramek). Puchar dyrektora ŚOSiR-u dla piłkarzy Victorii wręczył sam dyrektor Jerzy Żądło. W ceremonii zakończenia imprezy brał udział również Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica.