Strona główna Sport Inne Ekipa z uzdrowiska górą w starciu debiutantów

Ekipa z uzdrowiska górą w starciu debiutantów

0

Boleśnie na ziemię sprowadzani są jak na razie debiutujący w rozgrywkach III ligi koszykarze Prakto Polonii Świdnica. Nasz zespół przegrał trzeci mecz w tym sezonie choć o korzystny rezultat było tym razem bardzo blisko.

basket

W bardzo wyrównanym meczu Prakto Polonia Świdnica przegrała czterema punktami z MKS Promet Basket Szczawno Zdrój. Walka była zacięta, po pierwszej połowie przewaga gości wynosiła zaledwie 1 punkt (38:39), podobnie jak na półtora minuty przed końcem meczu (61:62). Niewiele zabrakło, by pokonać szczawieńską drużynę, która mimo, iż jest w tym sezonie debiutantem w III lidze (podobnie jak świdniczanie) posiada w swoim składzie wielu zawodników doświadczonych na ligowych parkietach. W drużynie Prakto Polonia Świdnica najlepszy okazał się Andrzej Słobodzian, zdobywając aż 28 punktów, w tym trafiając cztery rzuty za 3 punkty. Nie da się ukryć, że był on w meczu motorem napędowym całej drużyny. 10 punktów zdobył Przemysław Olszewski, a 8 „oczek” Mateusz Soboń. Wśród gości najlepsi okazali się Andrzej Stochmiałek, zdobywając 15 punktów oraz Bartłomiej Józefowicz z bilansem 13 punktów, niegdyś zawodnicy pierwszoligowego Górnika Wałbrzych. 11 „oczek” zdobył dla gości Marcin Ciuruś – komentuje Małgorzata Kułakowska z Prakto Polonii Świdnica.

W następnej kolejce świdniczanie zagrają na wyjeździe z SMK Lubin (23.10, godz. 17.00), z którym wygrali w przedsezonowym sparingu. Do Świdnicy koszykówka zawita ponownie w sobotę, 29 października, kiedy to o godzinie 15:00, tradycyjnie w hali na Zawiszowie podejmiemy rezerwy Turowa Zgorzelec.