Strona główna 0_Slider Świdnica dołoży się do remontu alei Niepodległości

Świdnica dołoży się do remontu alei Niepodległości

2

Jedna z najbardziej zniszczonych ulic miasta doczeka się remontu. Kiedy dokładnie, jeszcze nie wiadomo, ale zostały zrobione pierwsze kroki w tym kierunku. Rada Miejska jednogłośnie zgodziła się wydać z budżetu miasta 189 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji.

al-niepodleglosci-2016-10-29-3Jak podkreślał Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji i infrastruktury miejskiej, nadeszła historyczna chwila. – Po latach bezskutecznych zabiegów u zarządcy drogi, jakim jest samorząd województwa (aleja Niepodległości jest drogą wojewódzką), 15 października sejmik zadecydował o wpisaniu modernizacji alei Niepodległości do Wieloletniego Programu Finansowego – poinformował dyrektor.

al-niepodleglosci-2016-10-29-1

Tym samym po raz pierwszy jest realna szansa na wykonanie koniecznej przebudowy drogi, która od powstania przed 100 laty nie przeszła żadnego gruntownego remontu. Miasto nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć inwestycji, ale będzie w niej partycypować na pierwszym etapie, czyli sporządzenia dokumentacji.

al-niepodleglosci-2016-10-29-2Radni dopytywali, jaki ma być zakres prac, czy zostanie wyremontowana także skarpa między aleja a ulicą Garbarską, czy powstanie parking dla autokarów? Dyrektor Gleba informował, ze droga ma zostać przekształcona w drogę gminną, a tym samym będzie możliwe ograniczenie na niej ruchu. – Tak się stało w przypadku ulicy Westerplatte. W związku z wytyczeniem nowego korytarza przejazdu w kierunku Dzierżoniowa, mogliśmy zrezygnować z dwóch pasów ruchu i zwęzić jezdnię, lokując po obu stronach parkingi – przypomniał Gleba. Dodał także, że uszkodzona skarpa na pewno będzie brana pod uwagę, bowiem na niej opiera się w znacznej mierze sama jezdnia.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułPiłkarze walczą w Goszczu: Polonia-Stal – Wiwa (relacja live)
Następny artykułListopadowe popołudnie w Cinema 3D? [KONKURS]