Strona główna 0_Slider Świdnica chce zatrzymać młodzież

Świdnica chce zatrzymać młodzież

4

W najbliższy piątek, 21 października podczas Świdnickiej Gali Przedsiębiorczości zostanie podpisany list intencyjny, oficjalnie inicjujący wspólne działania na rzecz realizacji Programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Organizatorem Programu jest Gmina Miasto Świdnica, zaś współorganizatorami – Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich, Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiat Świdnicki i Powiatowy Urząd Pracy. Tego dnia uruchomiona zostanie także strona internetowa programu.

moj-pierwszy-milionGłównym założeniem programu jest wypracowanie platformy współpracy pomiędzy pracodawcami, młodymi osobami (14-30 lat) z terenu miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego, JST, PUP, instytucjami otoczenia biznesu, placówkami oświatowymi, doradcami zawodowymi i rodzicami. Założenie to zostanie zrealizowane poprzez następujące działania: portal informacyjny; wizyty w szkołach kolejnego szczebla edukacji oraz wizyty w firmach; programy stypendialne; oferty praktyk/staże/praca wakacyjna;
doradztwo zawodowe; szkolenia kompetencyjne (specjalistyczne i ogólne), lekcje przedsiębiorczości z pomysłem i w praktyce,współpraca z rodzicami, konkursy, gry miejskie o tematyce społeczno ekonomicznej

Chcemy pomóc młodym ludziom w zdobyciu wiedzy, jak i praktycznych umiejętności, które ułatwią im start na rynku pracy i pomogą w realizacji ich planów biznesowych. Naszym założeniem jest również zapewnienie lokalnym przedsiębiorcom i inwestorom dobrze wykształconej kadry młodych pracowników, którzy spełnią ich potrzeby i oczekiwania – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. Do współpracy zaproszeni są partnerzy – firmy mające siedzibę, oddział lub filię w Świdnicy, instytucje otoczenia biznesu, fundacje, lokalne placówki oświatowe, szkoły wyższe oraz media o zasięgu lokalnym i regionalnym.

Wrześniowymi warsztatami wprowadzającymi uczniów w otaczający nas świat ekonomii rozpoczęto realizację jednego z elementów programu, czyli konkursu „Mój Pierwszy Milion”. Do udziału w nim zaproszono uczniów klas III świdnickich gimnazjów. Uczestnicy zdobywając wiedzę z dziedziny ekonomii, jednocześnie zarabiają. W ramach systemu punktowego cash machine, zdobyte punkty za aktywny udział w warsztatach ekonomicznych, rozwiązywanie zadań dodatkowych, wizyty w firmach, wizyty w szkołach kolejnego szczebla, udział w pokazowych lekcjach/warsztatach zorganizowanych przez doradców zawodowych oraz udział w grze ekonomicznej – testach, można wymienić na gotówkę. 15 szczęśliwych finalistów otrzyma nagrody w wysokości 600 zł.

UM w Świdnicy/opr. red.

 

Poprzedni artykułŚwidnica: SPEKTRUM najgorętszych tytułów filmowych [PROGRAM]
Następny artykuł14 godzin gasili stóg słomy [VIDEO]