Strona główna 0_Slider Sprawczyni potrącenia sama przyszła na policję

Sprawczyni potrącenia sama przyszła na policję

3

Sama zgłosiła się do świdnickiej jednostki policji 47-letnia kobieta, która 12 października na przejściu dla pieszych przy ul.Wałbrzyskiej potrąciła 18-letniego mężczyznę.  Została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

12 października około godziny 15:30, potrącony został 18-latek przechodzący przez przejście dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce w Świdnicy na ul.Wałbrzyskiej. Według relacji poszkodowanego sprawczynią była kobieta poruszająca się białym samochodem marki bmw, która odjechała z miejsca zdarzenia.

O zajściu informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, apelując o udzielanie nam wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy. Za wszystkie otrzymane od Państwa sygnały, które skrupulatnie sprawdzaliśmy, serdecznie dziękujemy.

Ostatecznie sprawczyni tego zdarzenia sama zgłosiła się do świdnickiej jednostki policji. Okazała się nią 47-letnia kobieta, a wskazywane przez poszkodowanego białe bmw, w rzeczywistości jest srebrnym samochodem m-ki peugeot, którym wówczas poruszała się wymieniona.

Kobieta przyznała, iż spowodowała opisaną kolizję, a bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymała się w pewnej odległości od przejścia dla pieszych. Zamierzała wysiąść z pojazdu, aby sprawdzić, czy pieszemu nic się nie stało, lecz jak stwierdziła, oddalił się on z miejsca zdarzenia. Wówczas wymieniona odjechała.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym 47-latka ukarana została mandatem w wysokości 500zł oraz 10 punktami karnymi.

asp.sztab.Grzegorz Oleśkiewicz
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułZe Świdnicy do Katowic pociągiem?
Następny artykułMrożenie lodowiska rozpoczęte