Strona główna 0_Slider Słona opłata za sikanie w Rynku

Słona opłata za sikanie w Rynku [FOTO]

7

Nie wstydził się ani kamer miejskiego monitoringu, ani przechodniów. 24-latek obsikał zabytkową kamienicę na rogu Rynku i ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Straż Miejska nałożyła na wandala 300-tu złotowy mandat.

image20161022_004Operator monitoringu zdarzenie zobaczył na ekranie około 22.00 w minioną sobotę.  Strażnicy szybko dotarli do sprawcy.

Na miejscu potwierdzono, że zanieczyszczeniu uległa elewacja budynku, jak i przylegający chodnik. Wszystkich amatorów takiego postępowania przestrzegamy, że będziemy z takim zjawiskiem walczyć z całą surowością przewidzianą w takich przypadkach przez polskie prawo. Za takie wykroczenie można otrzymać grzywnę w wysokości do 500 zł w postępowaniu mandatowym oraz do 5000 zł, gdy sprawa trafi przed oblicze sądu – ostrzega Marek Fiłonowicz, szef prewencji w świdnickiej Straży Miejskiej.

Bezpłatne toalety znajdują się na obu świdnickich dworcach – kolejowym i autobusowym. Publiczna toaleta, dostępna całą dobę, jest także na placu 1000-lecia Państwa Polskiego. W dzień można korzystać z publicznej toalety na placu św. Małgorzaty, a także bezpłatnie w wieży ratuszowej.

opr. red.

Zdjęcia z miejskiego monitoringu

 

Poprzedni artykułSiatkarze Wektora na piątej lokacie
Następny artykułMaja Słowikowska powalczy o kadrę Polski