Strona główna 0_Slider II RST Półmaraton Świdnicki: Rekord uczestników już pobity!

II RST Półmaraton Świdnicki: Rekord uczestników już pobity!

0

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja RST Półmaratonu Świdnickiego. Oprócz biegu głównego, organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących – bieg na 5 kilometrów, marsz nordic walking, czy też coś dla młodszych uczestników. Na liście startowej biegu na 21 kilometrów, który odbędzie się już 5 listopada jest ponad 1300 śmiałków!

dsc_1161Limit w tym roku wynosi 1500 uczestników i z pewnością ta liczba będzie osiągalna. Zainteresowanie biegiem jest  bardzo duże. – Coraz więcej osób w Świdnicy, naszej okolicy, ale także i całej Polsce biega. Widzę to choćby na co dzień jadąc do pracy, czy wracając do domu. Bardzo cieszy nas ten trend, Polacy dbają o własne zdrowie i samopoczucie. Ten bieg to dodatkowa motywacja dla osób mających żyłkę rywalizacji. W ten sposób mogą sprawdzić się na tle innych uczestników, sprawdzić czy podołają wyzwaniu i dobiegną do mety. W ubiegłym roku bieg okazał się strzałem w dziesiątkę, zainteresowanie było bardzo duże (od red. wystartowało 1200 lekkoatletów), w tym roku jest jeszcze lepiej. Postanowiliśmy rozszerzyć formułę o „Dziką Piątkę” – bieg na pięć kilometrów, czy też marsz nordic walking. Nie zabraknie także biegów dla dzieci pod hasłem „Zanim dorosnę do półmaratonu” – wyznaje Beata Moskal Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Trasa tak jak przed rokiem będzie wyglądać następującostart: Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńska – Parkowa – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna – Przyjaźni – Zielona – Śląska – meta: Stadion OSiR. – Około 90% trasy przebiegać będzie po terenach gminy Świdnica. To duże wyzwanie, trasę biegu zabezpieczać będzie 45 strażaków, wolontariusze, dla uczestników przygotowane zostaną także dwa punkty nawadniania. Mieszkańcy żyją tym wydarzeniem i mam nadzieję, że będzie jak przed rokiem. W Bojanicach i Opoczce mieszkańcy utworzyli strefy kibica, żywiołowo dopingując startującym zawodnikom. To było na prawdę coś fantastycznego – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Z samej współpracy z naszymi samorządami niezwykle zadowolona jest także organizatorka Danuta Pilarz-Małkiewicz, prezes Fundacji Wroactiv. – Nie zapeszając, ale nasza dotychczasowa współpraca z Urzędem Miasta w Świdnicy, Gminą Świdnica, a także Starostwem Powiatowym układa się wzorowo. Życzyłabym każdemu organizatorowi imprezy takich warunków do pracy – ocenia Danuta Pilarz-Małkiewicz. Bardzo mocno w biegu uczestniczyć będzie firma RST, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. – 5 listopada w całej imprezy weźmie udział 35 naszych pracowników, z czego 26 wystartuje w biegu głównym. Chcemy, aby ludzie w Świdnicy byli zdrowi i szczęśliwi, dlatego pomagamy w organizacji tego wydarzenia – dodaje Piotr Bar, dyrektor firmy RST.

II RST Półmaraton Świdnicki odbędzie się w sobotę, 5 listopada, uroczysty start w Rynku nastąpi o 11.00. Meta zlokalizowana zostanie na OSiR-ze, limit czasu dla zawodników wynosi trzy godziny.

PARKINGI DLA KIBICÓW I ZAWODNIKÓW

PARKING A – największy z wyznaczonych (ok. 150 – 200 miejsc). Dojazd od strony ul. Pionierów przez Aleję Brzozową.

PARKING B – przy ul. Śląskiej (ok. 100 miejsc). Dojazd przez łącznik od al. Brzozowej, bądź od strony ul. Śląskiej (UWAGA ! zawężenie przejazdu z powodu barierek wyznaczających trasę) lub od strony wiaduktu przy ul. Śląskiej i Przyjaźni.

PARKING C – wzdłuż ul. Sportowej (ok. 100 – 150 miejsc). Jest to boczna ulica kompleksu OSIR, wzdłuż której po obu stronach można parkować pojazdy. Dojazd od strony ronda przy ul. Śląskiej.

PARKING D – przy ul. Śląskiej (ok. 60 miejsc). Nowo powstały parking naprzeciwko Parku Centralnego.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/

Poprzedni artykułOSiR rozda na lodowisku 400 lodów
Następny artykułPowstaje schronisko dla bezdomnych kobiet [FOTO]