Strona główna Wydarzenia Świdnica Rajdowy sezon w świdnickim Mechaniku

Rajdowy sezon w świdnickim Mechaniku

0

Jesienne wyprawy  uczniów są tradycją Zespołu Szkół Mechanicznych. 140 uczestników, łącznie 20 pokonanych kilometrów, zmienna aura i piękne widoki na wzniesienia Gór Kamiennych  złożyły się  na tegoroczny wyjazd uczniów i nauczycieli na Rajd Mechanika.

wp_20161004_10_15_09_proRajd Mechanika to coroczne wydarzenie, na które czekają zarówno uczniowie klas starszych, jak i „pierwszaki”. Na początku roku szkolnego organizowany jest wyjazd w pobliskie góry. 31-osobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich wraz z opiekunami wyruszyła pociągiem do miejscowości Boguszów-Gorce. Stamtąd zaplanowane było przejście zielonym szlakiem do Sokołowska. Trasa o średnim stopniu trudności wiodła przez Dzikowiec Mały i Dzikowiec (836 m n.p.m.) oraz miejscowość Unisław Śląski. Około 4-godzinna wędrówka zakończyła się w Ośrodku Radosno w Sokołowsku. Wieczorem na turystów czekało jeszcze tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

20161004_130956We mgle i po nocnych opadach deszczu, na trasę Rajdu Mechanika wyruszyła liczna grupa pierwszoklasistów wraz z wychowawcami i opiekunami – mimo kapryśnej aury humory wszystkim dopisywały! Pierwszy raz Rajd przybrał formę rywalizacji międzyklasowej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Na uczestników czekały liczne zadania niespodzianki. Uczniowie poznali historię szkoły i postać naszego patrona Mikołaja Kopernika, zaśpiewali ułożoną przez siebie piosenkę oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiele emocji dostarczyła zabawa w przeciąganie liny. Rajd zakończył się przy schronisku „Andrzejówka”, gdzie przy wspólnym ognisku pieczone były kiełbaski.

20161004_131119W rywalizacji międzyklasowej najwięcej punktów zdobyła i puchar wywalczyła klasa I c T – technik informatyk pod dowództwem wychowawczyni  Małgorzaty Koźlik.

Paulina Chudy
Organizator Rajdu Mechanika
nauczyciel geografii w ZSM w Świdnicy, skróty red.

Poprzedni artykuł„Koba/Stalin” w świdnickim teatrze. Wygraj wejściówkę!
Następny artykułProjekt zaostrzonej ustawy antyaborcyjnej odrzucony