Strona główna 0_Slider Plener fotograficzny przed rozbiórką

Plener fotograficzny przed rozbiórką

2

Szykuje się gratka dla amatorów fotografii. W najbliższą sobotę będzie można zajrzeć do wnętrza nieczynnej kotłowni na osiedlu Zarzecze w Świdnicy i uwiecznić industrialny obiekt, zanim zupełnie zniknie. Kotłownia na przełomie roku zostanie rozebrana.

zarzecze3

Ciepłownia została wzniesiona w latach 1985-1990 i kilkakrotnie była modernizowana pod kątem zmian procesów technologicznych i użyteczności. Dostarczała ciepła do ogrzewania osiedla oraz pary technologicznej dla pobliskiego „Dolmebu”.

Składa się z czterokondygnacyjnego budynku głównego, 60-metrowego komina z żelbetonu o średnicy zewnętrznej 4,4 metra i wielu mniejszych budynków i budowli, wśród których najciekawszym jest miniaturowa lokomotywownia – garaż dla spalinowego ciągnika szynowego.

Wyłoniony w postępowaniu ofertowym wykonawca rozpocznie rozbiórkę jeszcze w tym roku, a jej koszt zostanie pokryty wartością odzyskanych materiałów i surowców wtórnych.

Na pożegnanie z kotłownią Miejski Zakład Energetyki Cieplnej zaprasza do udziału w plenerze fotograficznym pn. „Znikanie”, który zaplanowano na najbliższą sobotę, 8 października od 10.00 do 12.00Organizatorzy czekają na uczestników od strony portierni przy ul. Rolniczej. Każda osoba wchodząca na teren kotłowni będzie musiała podpisać regulamin bezpieczeństwa.


MZEC zapowiada zorganizowanie wystawy poplenerowej.

opr. Agnieszka Szymkiewicz, info MZEC

Poprzedni artykułZrób świdnicką szopkę bożonarodzeniową [KONKURS]
Następny artykułSenioralia po raz trzeci