Strona główna 0_Slider Piłkarze walczą w Goszczu: Polonia-Stal – Wiwa (relacja live)

Piłkarze walczą w Goszczu: Polonia-Stal – Wiwa (relacja live)

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica postarają się o dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Naszym rywalem jest bardzo mocny beniaminek – Wiwa Goszcz.

000000pileczkaogolna

Początek spotkania za kilka minut.

Rozpoczynamy mecz

Gramy w składzie: B. Kot, Jagieła, Białas, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Szczygieł, Łuszkiewicz, Borowy, Myrta

Trudne zadanie przed naszym zespołem, pauzuje za kartki Andrii Kozachenko, chory i nieobecny jest Patryk Salamon. Duet stoperów tworzą Białas z Klemińskim (średnia wieku 17 lat!!!), a średnia całego zespołu to niewiele ponad 20 lat

3′ – bezpośrednio z rzutu rożnego uderza Sowa, bramkarz paruje piłkę na kolejny róg

4′ – Łuszkiewicz w dobrej okazji strzela z 16 metrów ponad bramką

10′ – bardzo szybkie tempo meczu, akcje przenoszą się z jednej szesnastki na drugą

14′ – znakomita okazja biało-zielonych, Szczygieł nieco wygoniony do boku zagrywa wzdłuż piątego metra od bramki, na nasze nieszczęście nikt nie zamyka akcji

16′ – i w odpowiedzi gospodarze, trzy próby na naszą bramkę, najpierw blok, później interweniuje Kot, a na koniec pudło!

18′ – Szuba z rzutu wolnego trafia niestety w mur

23′ – z kontrą wychodzą rywale, sytuację czyści Białas

27′ – rzut rożny dla świdniczan, bez zagrożenia dla bramkarza z Goszcza

30′ – Borowy znakomicie dogrywa do Myrty, ten niestety dał się przepchnąć i nie znalazł się oko w oko z golkiperem

31′ – wrzutka miejscowych w nasze pole karne, piłkę łapie Kot

37′ – chwilowa przerwa w grze, w jednym ze starć ucierpiał Myrta

40′ – świetna indywidualna akcja Ł. Kota, nasz boczny obrońca minął dwóch rywali, ale przegrał pojedynek z bramkarzem

42′ – blisko gola, Szuba minął jednego z defensorów, niestety przy próbie strzału został zablokowany przez kolejnego

44′ – setka dla polonistów, Jagieła wykłada piłkę Szubie, ten z 16 metrów uderza minimalnie niecelnie

44′ – Borowy z 20 metrów niecelnie

koniec pierwszej połowy – 0:0

rozpoczynamy drugą połowę

50′ – blisko szczęścia Myrta, golkiper Wiwy broni mocny strzał naszego napastnika

54′ – z kontrą wychodzą świdniczanie, Borowy w dobrej sytuacji uderza obok bramki

57′ – strata Klemińskiego, na szczęście Kot popisuje się znakomitą interwencją

60′ – ależ szansa na gola dla Wiwy. Po rzucie rożnym główkuje jeden z zawodników gospodarzy, piłka minimalnie obok słupka

65′ – ostatnie kilka minut dla Wiwy, lecz bez większego zagrożenia

67′ – Szczygieł zablokowany, wielka szkoda!

72′ – obie ekipy walczą o komplet punktów, z przebiegu meczu bardziej należy się nam, ale brakuje kropki nad „i”

75′ – starta Szczygła, z kontrą wychodzą miejscowi, lecz do akcji wkracza Kot

77′ – Mazanka i Filipczak za Myrtę i Szczygła

78′ – Borowy trafia do bramki – niestety pozycja spalona

81′ – Szuba mija jak tyczki slalomowe dwóch obrońców ,zatrzymuje się niestety na trzecim

82′ – Mazanka z główki o centymetry obok bramki!

85′ – Maciek Mazanka zastępuje Łuszkiewicza

88′ – dominujemy w tych ostatnich minutach, brakuje trochę zimnej krwi

90′ – fantastyczna bomba z 25 metrów Sowy – piłka obija poprzeczkę!

90′ – Ł. Kot w dobrej okazji strzela obok bramki, Wiwa zepchnięta do defensywy

90+’ – Szuba wychodzi sam na sam z bramkarzem, próbuje lobować, ale fatalnie. Co to była za okazja…

90+’ – ależ rehabilitacja Wojtka Szuby, znakomita akcja, strzał z 12 metrów i 1:0!!!!