Strona główna 0_Slider Niespodzianka na scenie

Niespodzianka na scenie

0

Dla aktora to prawdziwe wyzwanie, dla widza – niespodzianka. Młodzi adepci sztuki teatralnej zapraszają na „Improwizację”, do której przygotowywali się pod okiem Oskara Hamerskiego, utalentowanego aktora pochodzącego ze Świdnicy. Projekt realizowany jest w ramach Alchemii Teatralnej.

oskar-hamerski-w-swidnicy-1Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 25 października o godz.18.00 do auli I LO  w Świdnicy na najnowszy pokaz warsztatowy Alchemików – tym razem wiodąca będzie improwizacja, a instruktorem prowadzącym jest Oskar Hamerski – aktor Narodowego Teatru w Warszawie i zarazem absolwent I LO.

oskar-hamerski-w-swidnicy-3Improwizacja to jedna z najlepszych metod edukacji, sposób na odkrycie w sobie odwagi i radości tworzenia, a także na przełamanie wstydu i strachu przed sobą i innymi, ale również sztuka współpracy i joga dla umysłu. Czy Alchemicy odkryją w sobie odwagę i zarażą radością tworzenia – o tym widzowie przekonają się podczas pokazu.

Oskar Hamerski – absolwent świdnickich uczelni: Szkoły Podstawowej nr 16 i I LO im. J. Kasprowicza. Ukończył PWST w Krakowie. Obecnie aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Grał na scenach Świdnicy, Łodzi, Krakowa, Helsinek, Dusseldorfu, Brukseli, Rzymu, Jerozolimy, Toronto, Chicago i Nowego Jorku. Związany także z warszawską grupą kabaretową „Pożar w Burdelu”. Oskar Hamerski jest propagatorem praktyk różnorodnych metod improwizacji aktorskiej i autorem książki „Improwizacja wg Keitha Johnstone’a”.

ŚOK/opr. red.

Poprzedni artykuł„Polonia-Stal pod lupą” – prezentujemy drużynę młodzików (OM)
Następny artykułAstra za mocna, klęska Volleya