Strona główna 0_Slider Nawet 10 lat za pobicie policjantów

Nawet 10 lat za pobicie policjantów

3

Za pobicie dwóch policjantów odpowie 23-latek ze Świebodzic. Jest jedynym z czwórki napastników, którego udało się zatrzymać. Prokuratura w jego sprawie skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia.

PROKURATURA REJONOWA - 07.2016 - (1)

Do pobicia doszło 14 sierpnia tego roku. – Zdarzenie miało miejsce w centrum Świebodzic. Kobieta przyjechała pod budynek, w którym mieszka córka wraz z mężem policjantem. Czterech mężczyzn zaczepiło ją wulgarnie, mówiąc: „Dawaj te swoje psy policyjne, d…y im” – cytuje prokurator rejonowy Marek Rusin. – Będący przed służbą policjant przyszedł na pomoc i w tym momencie został zaatakowany. Całą sytuację widział z okna inny policjant, który zbiegł na dół i usiłował ratować kolegę. On również został pobity. Sprawcy doskonale wiedzieli, że mają do czynienia z policjantami.

Z całej czwórki napastników udało się ustalić tożsamość trzech osób. – Zatrzymany został Grzegorz T. Decyzją sądu trafił do aresztu. Za pobicie policjantów grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  Sprawy pozostałych osób zostały wyłączone do osobnego postępowania – informuje prokurator Rusin.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułSetka pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach [FOTO]
Następny artykułHalloweenowe nagrody za foty [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]