Strona główna Wydarzenia Świdnica Miasto kupi kamienicę z lokatorami

Miasto kupi kamienicę z lokatorami

20

Na zabezpieczenie w budżecie 700 tysięcy złotych zgodziła się podczas ostatniej sesji Rada Miejska. Ta kwota zostanie wykorzystana na kupno kamienicy przy ulicy Żeromskiego wraz z lokatorami.

kamienica-zeromskiegoKamienica jest własnością parafii ewangelickiej. Jak usłyszeli radni podczas sesji, obiekt przez rzeczoznawcę został wyceniony na 866 tysięcy złotych, właściciele zgodzili się na sprzedaż za 700 tysięcy. Urzędnicy informowali radnych, że chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie przyszłości lokatorów.

O przyczyny takiej transakcji zapytaliśmy Bożenę Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy:

Parafia wciąż normuje kwestie związane z nieruchomościami i z lokatorami, którzy mieszkają w nieruchomościach parafii. Jesteśmy na etapie opracowywania strategii dot. posiadanych nieruchomości. Nieruchomość przy ul. Żeromskiego 12 w stu procentach należy do parafii. Nie ma tam wspólnoty mieszkaniowej. Przed trzema laty postanowiliśmy sprzedać tę nieruchomość, a mieszkańcy zgodnie z obowiązującym prawem lokalowym otrzymali trzyletnie wymówienie najmu. W ubiegłym roku w imieniu lokatorów tej nieruchomości jedna z mieszkanek poszła do zastępcy prezydenta Marka Suwalskiego z prośbą, żeby wziął lokatorów pod opiekę miasta. Prośby były ponawiane. Miasto rozpoczęło z nami rozmowy i tu zbiegły się nasze interesy: My chcieliśmy sprzedać nieruchomość, a miasto w trosce o mieszkańców postanowiło ją kupić. Tak wiec wydaje się, że wszyscy, a przede wszystkim mieszkańcy, będą zadowoleni z takiego rozwiązania sprawy.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułDarmowe szczepionki przeciwko grypie dla 400 świdniczan
Następny artykułPrzedszkolaki uczą się alternatywnych metod komunikacji