Strona główna Wydarzenia Świebodzice Komunikacja 1 listopada w Świebodzicach

Komunikacja 1 listopada w Świebodzicach

0

1 listopada w Świebodzicach przejazd miejskimi autobusach będzie bezpłatny. Szykują się również tradycyjne zmiany w ruchu wokół cmentarza.

cmentarz 81 listopada  ulica Browarowa – prowadząca na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej,  będzie ulicą jednokierunkową, od strony ul. Skłodowskiej. Parkowanie będzie dopuszczone tylko po jednej stronie (prawej) jezdni. Jednak miejsc parkingowych w pobliżu tej nekropolii z pewnością nie zabraknie – bezpłatne parkingi dla kierujących pojazdami będą zorganizowane na terenie marketów: Biedronka, Tesco oraz PSB Mrówka.

Straż Miejska i policja apelują do pieszych i zmotoryzowanych o zachowanie ostrożność i zmniejszenie prędkości w obrębie cmentarzy. – Proszę kierowców o stosowanie się do wskazówek kierujących ruchem drogowym strażników miejskich, zwracamy się także z gorącym apelem do osób, które przyjadą na groby swoich bliskich samochodami, o nie pozostawianie w nich cennych przedmiotów: nawigacji GPS, telefonów, laptopów, toreb – mówi Łukasz Gil, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach. – Podobnie, jeśli chodzi o osoby, porządkujące groby – nie pozostawiajmy bez opieki torebki czy telefonu, niestety okazja czyni złodzieja w tym czasie, gdy jesteśmy zajęci sprzątaniem czy modlitwą, ktoś może to wykorzystać – podkreśla Gil.

Autobusy będą kursować tak, jak w dzień powszedni – od godz. 7:00 do 21:00,  dodatkowo każdy kurs będzie dojeżdżał na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM w Świebodzicach
opr. red.

Poprzedni artykułZbiórka krwi z niespodzianką
Następny artykułPod ciężarówką zapadł się chodnik [AKTUALIZACJA]