Strona główna 0_Slider Folk Day czyli wytnij hołubca w Galerii Świdnickiej!

Folk Day czyli wytnij hołubca w Galerii Świdnickiej!

0

Polski folklor od lat przenika do muzyki i mody, choć i w czystej postaci ma stałe grono wielbicieli, a dowodem na to jest spora liczba zespołów tanecznych i wokalnych kultywujących wiejską kulturę. Folklorem można też świetnie się bawić, a zamierza o tym przekonać świdniczan Zespół Pieśni i Tańca Jubilat, który w najbliższy weekend zaprasza na Folk Day.

jubilat_sesja (12)Zdjęcie archiwalne

– Stylizacje inspirowane folklorem, dodatki takie jak korale czy torebki z cudownymi haftowaniami możemy każdego dnia zaobserwować na ulicach miast. Stacje radiowe od lat grają hity zespołów i wykonawców (Zakopower, Gooral, Future Folk, Donatan & Cleo, Enej), którzy inspiracje do swojej twórczości czerpią z motywów ludowych. Sądzisz, że tańce ludowe to nuda? Nic bardziej mylnego! Pokażemy ci, że ludowe stroje i hołubce idealnie pasują do naszego miasta – przekonują organizatorzy.

Atrakcją Folk Day 2016 będzie pokaz mody inspirowanej folkiem, flash mob oparty na krakowskim cwale, pokaz tańca, konkursy i degustacje słodkich przysmaków. W piątek 7 października tancerzy i muzyków z zespołu Jubilat będzie można spotkać w różnych częściach miasta, a w sobotę 8 października cały blok atrakcji w Galerii Świdnickiej od 11.00 do 13.00. Folk Day jest organizowany w ramach akcji „Wytnij hołubca!”.

opr. Agnieszka Szymkiewicz

folk-day

Poprzedni artykułŻydowskie smaki i historia w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułWłaściciel Mićka jest bardzo chory