Strona główna 0_Slider Bokserzy żegnają się z Galerią Świdnicką

Bokserzy żegnają się z Galerią Świdnicką[FOTO]

0

Dobiegły końca emocje związane z X Międzynarodowym Turniejem Bokserskim pamięci Wiesława Rudkowskiego, wicemistrza olimpijskiego i mistrza Europy. Przez dwa dni Galerią Świdnicką „rządzili” utalentowani pięściarze.

dsc_9775

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji przebiegu dwudniowych zmagań na ringu. Dopisała frekwencja wśród publiczności, która żywiołowo dopingowała poczynania pięściarek i pięściarzy. W ringu zobaczyliśmy około 80 uczestników z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy. Walki stały na naprawdę wysokim poziomie. Gospodarze – zawodnicy Boks Polonii Świdnica walczyli ze zmiennym szczęściem. Na kibiców oprócz starć bokserskich czekały ponadto inne atrakcje – pokazy zumby, akrobatyki, cheerleaderek, czy breakdance’u. W trakcie trwania turnieju społeczności bokserskiej udało się zebrać kwotę około 3000 złotych na leczenie świdniczanina Michała Szalińskiego, cierpiącego od wielu lat na dystrofię mięśniową – tzw. zanik mięśni – mówi Mariusz Kuc, trener Boks Polonii Świdnica.

Przedstawiciele Boks Polonii Świdnica walczyli równolegle na innej arenie. W tym samym czasie Grudziądz był gospodarzem Mistrzostw Polski seniorek i Pucharu Polski juniorek w boksie. – Mamy znakomite wieści, Marta Wsiaki wywalczyła brąz w seniorkach natomiast Agnieszka Serdyńska sięgnęła po złoto w juniorkach – dodaje szczęśliwy Mariusz Kuc.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułPonad 30 tysięcy dla Gosi!
Następny artykułPozdrowienia z największej fiesty balonowej na świecie