Strona główna Kultura Festiwale literackie zakończone

Festiwale literackie zakończone

0

Przez kilka dni Świdnica była gospodarzem dwóch literackich festiwali: Czterech Żywiołów Słowa i preTEXTów. Ostatnie spotkania poświecono istnieniu słowa jako tworzywa literatury w innych dziedzinach sztuki.

1Piątkowe spotkania w ramach festiwalu zainaugurowały warsztaty literacko-filmowe w I LO poświęcone animacji poklatkowej, które poprowadził Tomasz Kasprzyk reprezentujący firmę „Empiria”. Uczniowie pod okiem instruktora podczas 4-godzinnego spotkania zapoznali się z techniką animacji poklatkowej i stworzyli własne filmy na podstawie wierszy współczesnych poetów, gości festiwalu, które już wkrótce zostaną upublicznione w internecie.

W tym samym czasie zrealizowano spotkania autorskie świdnickiego bajkopisarza Tomasza Rafki w Szkole Podstawowej nr 315, a następnie w Przedszkolu nr 4. Jak się okazało, dzieci to najwierniejsi odbiorcy literatury i najbardziej wnikliwi – pytaniom do autora nie było końca, a dodatkowym frykasem było obdarowanie najmłodszych czytelników autorskimi książkami Tomasza Rafki: „Przygodami małego skrzata”, „O tym jak Dziwak pokonał smoka” i „Skrzatem i eflem”.

Popołudniowy blok był skierowany do dorosłych. W Piwnicy Ratuszowej zgromadzili się uczestnicy „The Battle of 7 Words” (Bitwy na 7 Słów), którą poprowadził Karol Pęcherz z wrocławskiej Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Po bitwie czytelnicy wzięli udział w spotkaniach autorskich z Klarą Nowakowską, Jakobe Mansztajnem i Jackiem Podsiadłą. Całość wieczoru zamknął koncert zespołu „Ukryte Zalety Systemu”. Festiwal zakończył w sobotę wykład profesora Mirosława Kocura i spotkanie „Czytanie podróżowanie”, które poprowadził Kamil Król.

Zdjęcia Małgorzata Kępa

Poprzedni artykułNowy radny zaprzysiężony
Następny artykułSzósty mecz i szóste zwycięstwo ŚKPR-u