Strona główna 0_Slider 13-latek dał pomysł na medal Biegu Niepodległości

13-latek dał pomysł na medal Biegu Niepodległości

0

Medal nawiązujący do projektu trzynastoletniego Dawida Szydłowskiego z Witoszowa Dolnego będzie wręczany uczestnikom Biegu Niepodległości Świdnica 2016. Impreza organizowana 11 listopada przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zostanie zorganizowana już po raz dziewiąty.

medal162Nastolatek przygotował swoją pracę na ogłoszony we wrześniu konkurs na projekt medalu po namowie taty, Dariusza. Opłaciło się. Jury spodobał się zwłaszcza motyw konturu Polski. Zawodowy medalier skorzystał z tego pomysłu, ale w ostatecznym projekcie nadał mu artystyczny, mniej dosłowny sznyt. Podczas spotkania z dyrektorem ŚOSiR-u Jerzym Żądło  Dawid został nagrodzony za swoją pracę. Otrzymał dziesięciowejściowy karnet na lodowisko oraz bon wartości 100 złotych do sklepu odzieżowego i słodki upominek od Galerii Świdnickiej – patrona konkursu. Dodatkowo chłopiec będzie miał satysfakcję ze swojego wkładu w tegoroczny Bieg Niepodległości. Warto nadmienić, że po raz pierwszy w historii imprezy wykonanych zostanie aż półtora tysiąca medali i tyle samo okolicznościowych koszulek. To o 500 więcej niż przed rokiem.

medal161Zaplanowany na 11 listopada Bieg Niepodległości wystartuje w samo południe w Rynku. Tradycyjnie bieg świdnicką starówką będzie miał charakter rekreacyjno-patriotycznego pikniku. Każdy z uczestników sam zadecyduje czy pokona jedno, dwa, trzy czy cztery okrążenia. Każde liczy 1250 metrów. Nie będzie mierzony czas, ani notowane miejsce. Ważny jest sam udział.

Przemysław Grzyb, OSiR Świdnica

Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo i uciekł. Świadkowie poszukiwani!
Następny artykułWysprzątali żydowski cmentarz