Strona główna 0_Slider Żydowska Świdnica na talerzu

Żydowska Świdnica na talerzu

10

W czasach Księstwa Świdnicko-Jaworskiego społeczność żydowska Świdnicy należała do największych na Śląsku. Żydzi dwukrotnie przeżyli wypędzenia. Dziś zostały bardzo skromne ślady po ich obecności. 4 i 5 października zostaną zorganizowane wykłady i warsztaty, zatytułowane „Żydowska Świdnica na talerzu, czyli śladem zapomnianej historii i kultury świdnickich Żydów”.

sprzątanie 5Od pięciu lat w porządkowanie cmentarza żydowskiego w Świdnicy angażuję się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 4.

Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft przy wsparciu Gminy Miasta Świdnica, Humanity in Action oraz Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego organizuje 2-dniowe wykłady z historii i kultury żydowskiej ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa Żydów świdnickich, połączone z pracami porządkowymi na cmentarzu żydowskim przy ul. Esperantystów w Świdnicy.

Całość przedsięwzięcia zostanie zakończona Cukunftowymi Warsztatami Kulinarnymi.

zydowska-swidnicaDo uczestnictwa zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematem. Szczegółowych informacji o uczestnictwie udziela stowarzyszenie Cukunft. Kontakt TU.

opr. Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykuł„Jedynka” najlepsza w mieście
Następny artykułPula biletów do wygrania [KONKURS]