Strona główna Sport Inne Wykręcili niezłe rezultaty

Wykręcili niezłe rezultaty

0

Zbliża się ku końcowi tegoroczny sezon kolarski. Do rozegrania zostało jeszcze kilka wyścigów zaliczanych do Chalange’u Dolnośląskiego i Polskiego Związku Kolarskiego. W miniony deszczowy weekend kolarze MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska startowali w trzech wyścigach.

koarolina

W sobotę w piątej edycji Czasówek Karkonoskich na szosie w Wojcieszowie trzecie miejsce zajęła Judyta Tonder w wyścigu dzieci 11-12 lat na 600 metrów. Juniorki i juniorzy młodsi mieli dłuższy dystans do pokonanie (7.5 km) pod górę z Wojcieszowa do Podgórek. W tym wyścigu czwarta była Sara Tonder, piąta Paulina Pastuszek, a siódma Kamila Pastuszek w kategorii dziewcząt. Wśród chłopców dziewiąty był Marcin Zarębski, dziesiąty Igor Beker, dwunasty Jakub Bieliński i piętnasty Jakub Żuraw. W kategorii młodziczek dziewiąta była Marta Kołodziejska.

W niedzielę odbył się ogólnopolski wyścig MTB na rowerach górskich w Obornikach Śląskich. W strugach deszczu na błotnistej trasie o długości 10 kilometrów w juniorkach młodszych dobrze pojechała Paulina Pastuszek, zajmując trzecie miejsce. Czwartą lokatę wywalczyła Sara Tonder, a szóstą Martyna Wojas. W kategorii juniorów młodszych na tym samym dystansie walkę z krajową czołówką nawiązał tylko Jakub Bieliński, zajmując dziesiąte punktowane miejsce. Pozostali zawodnicy jaworzyńskiej sekcji nie poradzili sobie z trudną trasą zajmując dalekie miejsca.

Judyta Tonder – młodsza siostra Sary wystartowała w ostatniej, ósmej już edycji wyścigów Huzar Bike Academy (zawodowego kolarza Bartosza Huzarskiego) w Sobótce, zajmując bardzo dobre drugie miejsce na etapie i piąte w klasyfikacji generalnej dzieci 11-12 lat.

/MDvR/

Poprzedni artykułSzachiści walczyli o medale Mistrzostw Dolnego Śląska
Następny artykułDobre występy Szarych Wilczków w Legnicy