Strona główna Wydarzenia W Żarowie zainaugurowano rok akademicki

W Żarowie zainaugurowano rok akademicki

0

Ponad 160  słuchaczy  Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęło w Żarowie nowy rok akademicki. Uczelnia działa już od 8 lat i każdej jesieni przyjmuje coraz liczniejsze grono studentów.

 073-12

Jesteście niezwykłą grupą, tworzącą dobry i przyjazny klimat. Dla wielu z nas jesteście inspiracją i siłą napędową. Wy pokazujecie, że można i trzeba. Życzę Wam samych wspaniałych chwil i kolejnych ciekawych doświadczeń – mówił podczas uroczystości  rozpoczęcia nauki burmistrz Leszek Michalak.

Seniorzy będą uczestniczyć w zajęciach sekcji z językowej, informatycznej, plastycznej, taneczno – ruchowej czy muzycznej. Nie zabraknie zajęć z zakresu zdrowia, profilaktyki i rehabilitacji, imprez kulturalnych i towarzyskich oraz turystyki krajowej i zagranicznej.

Tematyka jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Słuchacze są otwarci na nowe propozycje, są głodni wiedzy. Gdy się na nich patrzy, widać uśmiech na twarzach. Są pełni energii. Dla nich to ważne, że mogą się wspólnie spotkać i wymienić poglądy. Żeby uczestniczyć w tych zajęciach trzeba po prostu wyjść z domu – podkreślała Krystyna Markiewicz prezes uczelni w Żarowie.

Nowością w tym roku nowością są zajęcia przygotowane przez żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu. Najważniejsze z nich będą odbywać się na niedawno otwartym basenie.

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Fot. UM Żarów


Poprzedni artykułŚwiebodzicki szpital ma nowego dyrektora
Następny artykułPomyliła pedały? Uszkodziła cztery samochody [FOTO]