Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicki szpital ma nowego dyrektora

Świebodzicki szpital ma nowego dyrektora

0

Dotychczasowa szefowa Barbara Kosak po 12 latach kierowania Niepublicznym Szpitalem „Mikulicz” pożegnała się ze stanowiskiem. Podczas sesji rady miejskiej burmistrz Bogdan Kożuchowicz dziękował pani dyrektor za trud i zaangażowanie w ratowanie, a potem w  prowadzenie placówki.

img_4309

Pragnę w sposób szczególny podziękować pani za pracę i wysiłek na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów naszego szpitala, za stworzenie nowoczesnej i dbającej o chorych placówki. Będzie nam pani brakować – mówił burmistrz.

Gmina Świebodzice ma niewielkie udziały w szpitalu, który w ponad 95% należy do spółki EMC. Barbara Kosak na forum rady przypomniała, że w czasie gdy była dyrektorem szpitala, placówka została sprzedana prywatnemu inwestorowi i dzięki temu udało się nie tylko ocalić i utrzymać wszystkie oddziały, ale także utworzyć nowe – m. in. Zakład Opiekuńczo-Lecznicy, pierwsze w powiecie hospicjum, czy oddział geriatryczny. Wzrosło też zatrudnienie, wysokość kontraktu, przybyło nowoczesnego sprzętu i kadry. Niestety, od dwóch ostatnich lat wszelkie inicjatywy dyrekcji związane z dalszym rozwojem placówki, nie znajdywały poparcia w organie właścicielskim.

Moja misja dobiegła więc końca, to były wspaniałe lata i mam nadzieję, że ten szpital będzie nadal dobrze służył pacjentom i miastu – zakończyła wzruszona.

Nową szefową szpitala „Mikulicz” została Dorota Dudzińska, a ustępująca dyrektor będzie kierować placówką w Kamiennej Górze.

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Foto. UM Świebodzice

 

Poprzedni artykułDzień głośnego czytania w Świdnicy
Następny artykułW Żarowie zainaugurowano rok akademicki