Strona główna Temat dnia Trwają Jesienne Targi Mieszkań w MdM

Trwają Jesienne Targi Mieszkań w MdM

0

Od pierwszych dni września trwają w Parku Zawiszów Jesienne Targi Mieszkań z dopłatą MdM.

artykul19ix-s24

 

Park Zawiszów: Kupno mieszkania to ogromne wyzwanie dla każdego młodego człowieka. Jest to poważny krok i ogromny wydatek. Watro więc, zapoznać się z programem „Mieszkanie dla Młodych” i skorzystać z rządowej dopłaty do wkładu własnego oraz z innych naszych programów, które mają pomóc naszym klientom w nabyciu własnego mieszkania. Tym bardziej rekomendujemy jak najszybszy zakup i oferujemy wszystkim naszym klientom kompleksową pomoc kredytową, bowiem środki na dofinansowanie szybko się kończą. Składamy teraz wnioski na wypłatę kwot z BGK, które wpłyną na nasz rachunek dopiero w 2018 roku, środków z roku 2016 i 2017 już nie ma. Oznacza to, że mieszkańcy osiedla Park Zawiszów będą się już cieszyć nowymi pięknymi mieszkaniami a kwoty dopłat dopiero zasilą nasz rachunek. Robimy wszystko by ułatwić naszym klientom zakup swojego wymarzonego mieszkania. Wiadomym jest też, że od przyszłego roku wymagany przez banki wkład własny zwiększy się z 10 do 15%, a to już spore wyzwanie finansowe dla wielu młodych osób. Dostosowujemy więc harmonogram płatności ceny tak by kredyty zostały uruchomione jeszcze w tym roku, dzięki czemu nasi klienci oszczędzają własnych środków ok. 11 tys zł. Proponujemy też skorzystać z naszego programu „Nie wynajmuj…Kup swoje” bo z naszych wyliczeń wynika, że biorąc kredyt i spłacając miesięczną ratę a nie czynsz najmu oszczędzamy rocznie ponad 7 tys zł.

1

Głównym założeniem programu jest pomoc w nabyciu pierwszej nieruchomości małżeństwom oraz singlom. Wysokość rządowych dopłat zależna jest nie tylko od lokalizacji nieruchomości, rodzaju obiektu, metrażu, ale od takich czynników jak np. liczba dzieci i stan cywilny.

2

Obecnie programem objęte są mieszkania z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Można zatem dokonać zakupu od dewelopera, osoby fizycznej czy też od spółdzielni mieszkaniowej. Na naszym osiedlu można skorzystać z „Jesiennych Targów Mieszkań w MdM” i nabyć mieszkania 2 pokojowe w atrakcyjnych cenach od 3.700 zł za mkw. Pomyśleliśmy o tym, by wraz z mieszkaniem można było kupić również komórkę lokatorską i nadal otrzymać dofinansowanie z MdM. Uważamy, że tylko te osiedla na których zaprojektowano dodatkowe pomieszczenia jak piwnice, miejsca postojowe są osiedlami kompletnymi i w pełni funkcjonalnymi. Wobec tego, że MdM obejmuje także mieszkania 3 i 4 pokojowe o metrażu do 75 m.kw (a dla rodzin z co najmniej trójką dzieci- do 85 m.kw) na osiedlu zaprojektowaliśmy też tego typu mieszkania i w większości aktualne ceny mieszczą się w limicie rządowego programu.

artykul19ixzalety

3

Z dofinansowania mogą skorzystać małżeństwa oraz single w wieku do 35 lat. W przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich, licząc do końca roku kalendarzowego w którym kończy 35 lat. W uzyskaniu kredytu w MdM może również pomóc najbliższa rodzina, np. rodzice, rodzeństwo.

4

Przede wszystkim potrzebujemy dokumentów dotyczących spłacanych przez nas zobowiązań (umowy kredytowe, harmonogramy spłat), zaświadczeń dotyczące naszych dochodów, zeznań podatkowych z poprzednich lat.
Dodatkowa pula dokumentów wymagana będzie od przedsiębiorców, m.in.mogą zostać poproszeni o dokumenty potwierdzające niezaleganie ze zobowiązaniami podatkowymi i wobec ZUS-u lub dokumenty dotyczące prawidłowej obsługi rachunków bankowych.
Wybrany przez nas bank ma 60 dni na skompletowanie dokumentacji i wysłanie wniosku do BGK. Po podpisaniu przez nabywcę umowy kredytowej bank przesyła informację o umowie do BGK. Następnie wnioskowane środki przelewane są na rachunek banku w okresach rozliczeniowych każdego 10, 20 i ostatniego dnia miesiąca, który przekazuje je na rachunek dewelopera jako ostatnią transzę płatności.

artykul19ix

5

Rekomendacja S, wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego, wymaga od kredytobiorcy posiadania wkładu własnego w wysokości min. 10% wartości nabywanej nieruchomości,jednak nie więcej niż 50 % ceny.

6

10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów;
15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko;
20% przy dwójce dzieci;
30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci.

7

Osoby, które starają się o uzyskanie dopłaty do wkładu własnego muszą dostarczyć odpowiedni wniosek przed 31 grudnia tego roku, w którym ukończyły 35 lat (w przypadku małżonków limit wieku dotyczy tylko młodszej osoby). Ważne jest, że zakupić z dofinansowaniem można tylko swoje pierwsze mieszkanie. Od 1 września 2015 r. obydwa wymienione wyżej warunki nie dotyczą osób wychowujących przynajmniej troje dzieci.

8

Głównym kryterium decydującym o wysokości zdolności kredytowej są dochody. Po odjęciu comiesięcznych zobowiązań oraz średnich kosztów utrzymania w danym mieście, bank obliczy ile pieniędzy zostanie na ratę przyszłego kredytu. Koszty utrzymania dotyczą kredytobiorców, jak i wszystkich osób pozostających na ich utrzymaniu. Oczywiście to nie jedyny czynnik decydujący o wysokości kredytu. Dla tęgich bankowych mózgów ważna jest też historia kredytowa, tytuł pozyskiwania dochodu, staż pracy, historia kredytowa itd.

artykul19ix_3

9

Limit powierzchni użytkowej wynosi 75 mkw dla mieszkań i 100 mkw dla domów jednorodzinnych. Jeżeli beneficjent wychowuje przynajmniej troje dzieci, limit wzrasta do 85 mkw dla mieszkań i 110 mkw w przypadku domów.

10

Program MDM (Mieszkanie Dla Młodych) ma trwać pięć lat, od 01. stycznia 2014 do 30. września 2018 r., ale ogólnie wiadomo, jak wspominaliśmy wyżej, że środki na dofinansowania się kończą.

11

Osoby w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństwa pod uwagę będzie brany wiek młodszego z nich) które nie były:
a. właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego,
b. osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny,
c. właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.
Jeżeli nabywca ubiegający się o przyznanie dofinansowania wkładu własnego jest najemcą lokalu mieszkalnego lub przysługuje mu spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, zobowiązuje się on do:
a. rozwiązania umowy najmu i opróżnienia lokalu mieszkalnego,
b. zrzeczenia się spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na rzecz spółdzielni mieszkaniowej i opróżnienia tego lokalu (w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania).

artykul19ix_2

Zadzwoń lub przyjdź i dowiedz się więcej tel. 662 211 370

artykul19ix_6/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułSeniorzy świętują z przytupem! [FOTO/VIDEO]