Strona główna 0_Slider Świdniczanki włączają się do strajku kobiet

Świdniczanki włączają się do strajku kobiet

39

-Nikt nie będzie decydował o naszym życiu, a na pewno nie garstka polityków – mówi zdecydowanie Violetta Mazurek, dziennikarka i działaczka społeczna od lat związana ze Świdnicą. Wspólnie z grupą świdniczanek zaprasza wszystkie mieszkanki miasta i powiatu do włączenia się do ogólnopolskiego strajku kobiet. 3 października panie zapraszają na Rynek o godzinie 12.00.

maria-ziebaWiele świdniczanek włączyło się do czarnego protestu na portalu społecznościowym i dziś deklarują swój udział w strajku kobiet. Na zdjęciu Maria Zięba.

W samo południe rozpoczyna się ogólnopolska akcja, wzorowana na islandzkim strajku kobiet z 1975 roku. 90% obywatelek Islandii jednego dnia wzięło urlopy, gospodynie domowe przestały gotować. Protest miał zwrócić uwagę na lekceważenie roli kobiet w życiu społecznym.

Polki chcą wyrazić swój protest przeciwko projektowi ustawy antyaborcyjnej, która całkowicie zakazuje przerywania ciąży, bez względu na zdrowi kobiety czy gwałt, z którego dziecko zostało poczęte.

-Nasza, świdnicka akcja została oficjalnie zgłoszona w Urzędzie Miejskim. Czekamy na mieszkanki Świdnicy i powiatu. Przyjdźcie w poniedziałek o 12.00 na Rynek. Pokażmy wspólnie, że jesteśmy ludźmi i nie wolno nas traktować instrumentalnie – zachęca Violetta Mazurek.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułPorzucony na Osiedlu Młodych
Następny artykułObejrzał spektakl, zamalował paskudny napis