Strona główna Kultura Środa Literacka z Petrowiczem

Środa Literacka z Petrowiczem

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną, powakacyjną Środę Literacką. Gościem Wojciecha Korycińskiego będzie Jarosław Petrowicz, autor książki „Związek z miejscem. Śląsk historyczny w prozie, eseistyce i reportażu polskim po 1989 roku”.

petrowiczSpotkanie dotyczyć będzie jednego z najprężniej rozwijających się nurtów we współczesnej literaturze polskiej – regionalizmowi – oraz refleksji literaturoznawczej poświęconej badaniom regionalistycznym. Wśród wielu badanych przez dr. J. Petrowicza przestrzeni pojawiają się obok Wrocławia – Świdnica, Wałbrzych, Nowa Ruda, Ślęża i Karkonosze.

28.09.2016
Galeria Fotografii, Rynek 44
Godz.18.00

Jarosław Petrowicz (ur. 1972) – dr nauk humanistycznych, nauczyciel, logopeda, krytyk literacki, historyk literatury. Autor monumentalnej pracy „Związek z miejscem. Śląsk historyczny w prozie, eseistyce i reportażu polskim po 1989 roku”. Ponadto autor szkiców literackich, esejów, recenzji i opowiadań, które publikował m.in. w „Nowej Okolicy Poetów”, „Nowych Książkach”, „Pograniczach”, „Roczniku Wieluńskim” i „Twórczości”. Członek Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego. Mieszka w Wieluniu.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

opr. Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPocisk zauważony w ostatniej chwili
Następny artykułSymfoniczne organy bez tajemnic. Nowy cykl koncertowy