Strona główna 0_Slider Reżyser „Bogów” kręci dzisiaj w Świdnicy

Reżyser „Bogów” kręci dzisiaj w Świdnicy

0

Świdnicki basen kryty przy ulicy Równej i jego okolice będą dzisiaj planem zdjęciowym najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego przeboju „Bogowie”. Obiekt  będzie niedostępny dla mieszkańców, na potrzeby produkcji zamknięty jest także parking i część ulicy. Ekipa filmowa ma się pojawić około 10.00.

basenW oczekiwaniu na ekipę filmową. Foto Artur Ciachowski

W sumie w Świdnicy zaplanowane trzy dni zdjęciowe (dzisiaj oraz w listopadzie) na basenie, w szatni obiektu oraz wokół niego, na okolicznych ulicach. Na planie pojawi się także około 20 statystów ze Świdnicy.

Łukasz Palkowski znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.  Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, wejdzie na ekrany pod koniec 2017 r.

W Świdnicy przed rokiem powstawała część zdjęć do nagrodzonego na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmu „Plac zabaw” Bartosza Kowalskiego. W filmie zagrało osiedle Zawiszów.

11 lat temu świdnicki Sąd Okręgowy pojawił się w „Komorniku”. Film Feliksa Falka zdobył Złote Lwy w Gdyni.

opr. Agnieszka Szymkiewicz

 

Poprzedni artykułUtonął w Warszawiance
Następny artykułDzień głośnego czytania w Świdnicy