Strona główna 0_Slider Rajd o kropelce z piknikiem bezpieczeństwa

Rajd o kropelce z piknikiem bezpieczeństwa

0

Blisko 150 osób wystartuje w 6. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 50 załóg. W większości to rodziny, pary lub przyjaciele. Rywalizacja już w sobotę, 1 października. Imprezie towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa na świdnickim Rynku.

rajd kropelka gł
Start i meta zawodów w Rynku Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów. Zawody przebiegać będą pod hasłem Złotego Pociągu oraz tajemnic związanych z regionem. Uczestnicy odwiedzą m.in. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, Zamek Książ, Twierdzę w Kłodzku i Srebrnej Górze, a także naprawdę odkryje zagadkę Złotego Składu.

Zasady udziału są bardzo proste.  Rano w sobotę, 1 października 2016 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Trasa wiedzie ze Świdnicy przez Jaworzynę Śląską, Świebodzice, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Głuszycę, Kłodzko, Bardo, Srebrną Górę i Bielawę. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa.

Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.

6. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku w godzinach od 12:00 do 17:30. W programie m.in: park samochodowy, symulator zderzeń, symulator poślizgu, alkogogle, narkogogle Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, symulator eko-jazdy, znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, pokaz CrossFit, Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej w Świdnicy, pokaz elektrycznych samochodów, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry, zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, balony, stoiska ze smakołykami.

Start Rajdu – Rynek, Świdnica – godz. 09:30 -12:00
Meta Rajdu i rozdanie nagród – Rynek, Świdnica – godz. 17:30

opr. Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułMina przeciwpiechotna w Piotrowicach
Następny artykułAlfa Romeo porzucona w rowie