Strona główna 0_Slider Pływanie po zalewie przedłużone

Pływanie po zalewie przedłużone

0

Sprzyjająca pogoda i olbrzymie zainteresowanie mieszkańców wpłynęły na wydłużenie sezonu nad zalewem Witoszówka. Wypożyczalnia sprzętu pływającego będzie czynna do 15 października, a nie jak pierwotnie planowano do końca września.

bosmanat2Administrowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji bosmanat uruchomiono w połowie sierpnia. Nowa forma możliwości spędzenia wolnego czasu spodobała się mieszkańcom Świdnicy i turystom. Ze sprzętu skorzystało dotąd blisko 2,5 tysiąca ludzi. Największą popularnością cieszą się kajaki i rowery wodne, ale coraz więcej osób korzysta również z możliwości popływania na żaglówkach. – Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie. Wychodząc naprzeciw niesłabnącej popularności wypożyczalni i korzystając ze sprzyjającej pogody, postanowiłem przedłużyć działanie bosmanatu o kilkanaście dni – informuje Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

Godziny pracy bosmanatu nie ulegną zmianie w październiku. Wypożyczalnia czynna będzie codziennie w pogodne dni od godziny 12.00 do 19.00. Na gości czekają rowery wodne, kajaki i łodzie typu Optymist. Dodatkowymi atrakcjami są: przestronny taras widokowy na dachu wypożyczalni, dwa długie pomosty spacerowe oraz pływająca fontanna na środku zbiornika. Przy brzegach zalewu można wypocząć na drewnianych ławkach i leżakach.Wypożyczanie sprzętu w tym roku jest bezpłatne.

Przemysław Grzyb, OSiR Świdnica

Poprzedni artykułJubilat i Kostrzanie na scenie Opery Wrocławskiej
Następny artykułWybory bez głosowania