Strona główna 0_Slider Parada masek na świdnickim Rynku

Parada masek na świdnickim Rynku [FOTO]

1

W samo południe przez Rynek w Świdnicy przemaszerowała młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, aby zaprezentować publiczności pokaz będący efektem prac warsztatowych zorganizowanych w ramach festiwalu „Czas na teatr. Teatr na czasie”. Uczestnicy warsztatów maski teatralnej wzbudzali powszechne zainteresowanie.

happening-czas-na-teatr-22

Ten sceniczny rekwizyt od stuleci miał znaczenie magiczne, zjednywał przychylność bogów, a przy okazji pozwalał ukryć prawdziwe oblicze, prawdziwe uczucia i porzucić swoją indywidualność. Kilkadziesiąt osób zaprezentowało publicznie maski własnoręcznie wykonane w czasie krótkich warsztatów. Wczorajsze prezentacje choreograficzne w III LO oraz dzisiejsza parada to nieuchronne objawy zbliżającego się końca festiwalu teatralnego.

Spotkania z artystami  zakończą się w poniedziałek. Spektaklem, będącym  zwieńczeniem festiwalu jest  „Wróg ludu” H. Ibsena w reżyserii Jana Klaty i wykonaniu aktorów Narodowego Starego Teatru z Krakowa. Przedstawienia zaplanowano na niedzielny i poniedziałkowy wieczór.

Monika Filipowska

[email protected]

Foto. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułDwa pożary na Jałowcowej w Świdnicy
Następny artykułSokół – Polonia-Stal (relacja live z meczu piłkarzy)