Strona główna 0_Slider Pamiętają o Tadeuszu Ząbku!

Pamiętają o Tadeuszu Ząbku!

0

Osiem żeńskich zespołów stanie na starcie siatkarskiego turnieju kadetek poświęconego pamięci znakomitego trenera Tadeusza Ząbka. Organizowany przez Polonię Świdnica turniej rozegrany zostanie w dniach 17-18 września w dwóch świdnickich halach – na Zawiszowie i na terenie obiektu przy ulicy Pionierów 29.

polonia-swidnica

Sobotnie spotkania rozpoczną się już o 10.00, a w niedzielę nawet od 9.00. W grupie A rozgrywającej swoje spotkania na Pionierów zobaczymy: MKS Polonię Świdnica, Olimpię Jawor, SMS Wrocław i MMKS Kłodzko. W grupie B w hali na Zawiszowie zagrają: MKS Polonia Świdnica (młodziczki), Impel Wrocław, USA Volley Lubsko i AZS AWF Wrocław. Wszystkie zespoły grają do dwóch wygranych setów.

Dbając o odpowiednią oprawę turnieju im. Tadeusza Ząbka zaprosiliśmy do Świdnicy znamienitych gości. Około godz. 10.00 zagoszczą w naszym mieście prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk i wiceprezes Paweł Wachowiak. Specjalną okolicznością przyjazdu zarządu PZPS-u będzie przede wszystkim przyjazd Haliny Aszkiełowicz. Olimpijka z Meksyku, która z uwagi na 70-Lecie Polonii Świdnica i powrót do „starej” nazwy klubu chce sprawdzić czy w starej hali na Pionierów wciąż panuje gorąca atmosfera. Jeżeli u pani Haliny nie wystąpią problemy zdrowotne zapraszamy kibiców i sympatyków sportu na spotkanie z ogromnym autorytetem świdnickiej i polskiej siatkówki – wyznaje Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii Świdnica.

Zakończenie turnieju przewidujemy w niedzielę, 18 września w granicach 13.00 – 14.00. Puchary i dyplomy będzie wręczała największa gwiazda świdnickiej siatkówki Halina Aszkiełowicz (srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Meksyku), a także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska – dodaje Grażyna Działowska.

/MDvR/

Poprzedni artykułStragona zaprasza na Strzegom Autumn Show
Następny artykułZapnij pasy!