Strona główna 0_Slider Pamięć o Wiesiu wciąż żywa!

Pamięć o Wiesiu wciąż żywa! [FOTO]

0

Sympatycy tenisa ziemnego i przyjaciele uczcili dziś pamięć Wiesława Kułakowskiego, wielkiego sympatyka lokalnego sportu. Na starcie II Memoriału poświęconego jego pamięci stanęło 11 par mikstów (kobieta i mężczyzna). 

turniej-tenisowy-w-kulakowskiego-2Druga edycja imprezy organizowana przez przyjaciół z tenisowych kortów, a także Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji była planowana pierwotnie na niedzielę, 18 września. Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne turniej przełożony. Tydzień temu na liście widniało 21 drużyn, dziś ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 11 par.

Po rozegraniu wszystkich spotkań na najwyższym stopniu podium zameldowała się para Karolina Serwin i Norbert Kuraciński. Na drugiej lokacie zmagania ukończyli: Barbara Bobińska i Mariusz Paździora, a na trzeciej Aleksandra Rzepecka-Kuc oraz Roman Kuc.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBallady morderców w bibliotece
Następny artykułPolonia-Stal pod lupą. Prezentujemy drużynę trampkarzy [FOTO]