Strona główna 0_Slider Nagrody i koncert na inauguracji sezonu kulturalnego

Nagrody i koncert na inauguracji sezonu kulturalnego

0

Już w najbliższy  czwartek, 29 września o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zostanie zainaugurowany sezon kulturalny 2016/2017. Podczas uroczystości osoby i firmy otrzymają Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetki „Mecenasa kultury”.

anna-trzeciakAnna Trzeciak. Zdjęcie z profilu FB

Przyznane zostaną trzy indywidualne nagrody dla:
Anny Trzeciak – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej
i upowszechniania kultury, w tym tańca ludowego;
Bożeny Kuźmy – za całokształt działalności w zakresie upowszechniania kultury,
w tym utworzenie i koordynację Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”;
Wojciecha Skiślewicza – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, w tym tańca narodowego i estradowego.

Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przyzna także statuetki „Mecenasa Kultury” dla dwóch świdnickich firm:

– „AVIS” Nieruchomości, Barbara Musiej – za wspieranie działań Świdnickiego Ośrodka Kultury, koncertujących się głównie na formach edukacyjnych. Od początku realizacji projektu Alchemia Teatralna, tj. od 2010 rokrocznie firma sponsoruje kierunkowe wydarzenia artystyczne. Od wielu lat patronuje także Świdnickiemu Przeglądowi Zespołów Kolędniczych;

– Zakład Konfekcji Skórzanej, Czesława i Czesław Piekielnik – za wspieranie już od 15 lat Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

Kulminacją wieczoru będzie koncert Janusza Radka & The Ants. Ostatnie bilety (w cenie 20 zł) są jeszcze do nabycia w Informacji Turystycznej w Rynku.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułWięcej godzin dla mieszkańców na krytym basenie
Następny artykułPodrzucone kociaki do wzięcia