Strona główna Kultura Mamuty Kultury zostaną rozdane w Żarowie

Mamuty Kultury zostaną rozdane w Żarowie

0

Po raz pierwszy w historii Gminne Centrum Kultury i Sportu wręczy swoją nagrodę za działalność na rzecz kultury. Pierwsze Mamuty Kultury zostaną rozdane już dziś podczas jubileuszu 40-lecia żarowskiej kultury. Chcemy, aby mamut z Krukowa stał się symbolem żarowskiej kultury i sztuki – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i dodaje – Próby odwzorowania mamuta z Krukowa podjęła się Elżbieta Kulas z GCKiS i to rzeźba jej autorstwa zostanie wręczona podczas jubileuszowej gali.

mamut

A kto otrzyma tę wyjątkową nagrodę, o tym przekonamy się w piątkowy wieczór. Warto dodać, że każdy z Mamutów Kultury będzie jedyny w swoim rodzaju. Jak zapewnia Elżbieta Kulas, nie będzie dwóch identycznych rzeźb. Ponadto Gminne Centrum Kultury i Sportu ma w planach wykorzystanie wizerunku mamuta z Krukowa do promocji swoich działań. Pierwsze efekty będziemy mogli zobaczyć już pod koniec tego roku.

Gminne Centrum Kultury i Sportu raz do roku będzie wręczało Mamuty Kultury za wybitne działania na rzecz upowszechniania kultury i sztuki. Liczące 20 tysięcy lat szczątki prehistorycznego zwierzęcia zostały odnalezione w 2005 roku na terenie gminy Żarów. Obecnie możemy je oglądać w Żarowskiej Izbie Historycznej.

UM Żarów

Poprzedni artykułŚwidnicka drogówka rozpoczęła kolejną akcję
Następny artykułKino na Szpilkach powróciło w wielkim stylu