Strona główna 0_Slider Pasjonaci robotyki produkują i szukają wsparcia

Pasjonaci robotyki produkują i szukają wsparcia

0

Koło Robotyki działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy wydrukowało pamiątkowe figurki, będące jednocześnie praktycznymi stojakami na długopisy. Okazją do „produkcji” gadżetów jest zbliżająca się 65. rocznica działalności domu kultury. Uczestnicy zajęć z robotyki drukowali pamiątki, a miłośnicy modelarstwa ręcznie je malowali.

img_5891-1024x682-1024x585

Wspólna praca przyniosła niezłe efekty – powstało ponad 100 pamiątkowych stojaków. Wydruk trwał ponad 260 roboto-godzin drukarki, co daje w przybliżeniu 15 godzin pracy dziennie, zostało zużyte ponad 4 kg materiału, tj. 1400 metrów filamentu ABS, który kupuje się w formie nawiniętego na szpule sznura przypominającego grubą nić.

Aby zajęcia mogły dalej się odbywać, potrzebny jest jednak sponsor. Koło robotyki szuka firmy, która może udzielić wsparcia finansowego przy realizacji nowego projektu „Technologia 3D – tu i teraz”. Na zajęcia uczęszcza prawie 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi automatycy w tym roku za cel postawili sobie zbudowanie dwóch urządzeń 3D – skanera i kolejnej drukarki.

Dzięki skanerowi będą mogli stworzyć wirtualny model realnego przedmiotu, a następnie przygotować go do wydruku. Urządzenie zostanie zaprojektowane i zbudowane z części dostępnych na polskim rynku. Elementy plastikowe zostaną zaprojektowane i wydrukowane. Drukarka 3D wykonana w ramach tego projektu będzie zbudowana przy jak najmniejszym budżecie, czyli wszystkie elementy które można wykonać w ramach pracy własnej zostaną zrobione przez uczestników zajęć. Szacowany koszt projektu to 2 500 zł, w tym koszt budowy skanera  to 1 000 zł, a koszt budowy drukarki 1 500 zł.

opr. Monika Filipowska
[email protected]

Poprzedni artykułRowerowe szaleństwo w Świebodzicach [FOTO]
Następny artykułHarcerski rajd rowerowy