Strona główna 0_Slider Kibicujemy piłkarzom: Orzeł Ząbkowice – Polonia-Stal Świdnica

Kibicujemy piłkarzom: Orzeł Ząbkowice – Polonia-Stal Świdnica [LIVE]

0

Kontynuujący serię trzech zwycięstw z rzędu piłkarze Polonii-Stali Świdnica walczą o kolejne punkty na boiskach IV ligi. Naszym rywalem jest Orzeł Ząbkowice Śląskie. Jesteśmy z naszymi zawodnikami na boisku przeciwników i przeprowadzimy tekstową relację LIVE z tego boju.

dsc_6086

Do rozpoczęcia meczu około kwadrans

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Łuszkiewicz, Jagiała, Borowy, Myrta. Na ławce: Kurzeja, P. Mazanka, Filipczak, Gładysz, Mordasiewicz, Smutek

Za moment pierwszy gwizdek arbitrów z Kolegium Sędziów Wrocław

Po raz ostatni z Orłem graliśmy wiosną 2014 roku, kiedy to wygraliśmy w wielkim finale Pucharu Polski OZPN Wałbrzych 3:2. Miejmy nadzieję, że dziś też doczekamy się wygranej!

Zawodnicy już na murawie, tradycyjne przywitanie się obu zespołów i za kilka sekund zaczynamy mecz 5. kolejki

zaczynamy spotkanie

3′ – pierwsze minuty to wzajemne badanie się obu przeciwników, piłka w okolicach środka pola

3′ – mamy pierwszy strzał na bramkę, Borowy próbuje szczęścia uderzeniem głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką Orła

6′ – długie wybicie bramkarza gospodarzy, które ma otworzyć sytuację napastnikowi rywali – Kuriacie – piłka mija jednak linię końcową

7′ – dośrodkowanie Ł. Kota niestety niedokładne

9′ – Radziszewski – żółta kartka za gadanie

9′ – wrzutka Szuby, głową strzela Sowa, niestety niecelnie

12′ – świetna okazja gospodarzy, B. Kot broni sytuację jeden na jednego

13′ – teraz oko w oko z bramkarzem Orła wychodzi Myrta, niestety wracający obrońca zdołał zażegnać niebezpieczeństwo

14′ – dośrodkowanie z rzutu rożnego Szuby – bez zagrożenia

17′ – Myrta decyduje się na strzał z 20 metrów – zablokowany i będzie róg

Po nieco przespanym pierwszym kwadransie, zaczynamy więcej operować piłką – miejmy nadzieję, że przełoży się to na sytuacje bramkowe

24′ – gra znów przenosi się w okolice środka pola – zawodnikom z pewnością sprawę utrudnia potworny upał

24′ – Kozachenko – żółta kartka

27′ – Myrta blisko gola po dośrodkowaniu Wojtka Szuby. Główka naszego napastnika minimalnie niecelna

28′ – Pavlo upomniany żółtą kartką w drużynie miejscowych

29′ – potężny strzał Pavlo z 20 metrów – piłka niewiele ponad bramką

34′ – rzut wolny dla rywali – bezpośrednie uderzenie ukraińskiego zawodnika Pavlo i Kot wybija piłkę na rzut rożny

ostatnie minuty należą do Orła, na nasze szczęście dobrze czyścimy wszystkie akcje oponentów

38′ – wrzutka w pole karne Sowy, piłkę na rzut rożny wybijają obrońcy Orła…

Kombinacyjne rozwiązanie biało-zielonych – kończymy niestety niedokładnym dośrodkowaniem Ł. Kota

41′ – Kuriata uderza tylko w boczną siatkę

45′ – znakomita kontra świdniczan, całą akcję zaczął Kozachenko, a wykończył w sytuacji jeden na jednego Oskar Łuszkiewicz. Prowadzimy z Orłem 1:0!!!

koniec pierwszej połowy – „po golu do szatni” prowadzimy 1:0

wracamy do gry – bez zmian w składach

47′ – z rzutu wolnego strzelają rywale – piłka wysoko nad bramką

49′ – bardzo dobra okazja na wyrównanie, na nasze szczęście dwóch piłkarzy Orła mija się z piłką na 7. metrze od bramki

51′ – przeciwnicy zepchnęli nas nieco do defensywy, ale nasza defensywa jak na razie funkcjonuje bardzo dobrze

52′ – Kozachenko huknął z narożnika pola karnego – piłka ląduje w siatce po długim rogu ząbkowickiej bramki. Wygrywamy 2:0!!!!

53′ – jak na razie bramkarz to najsłabszy punkt ząbkowickiej drużyny – po rzucie rożnym sam wrzucił sobie prawie kolejnego gola – ostatecznie piąstkował na poprzeczkę!!!

55′ – Myrta niestety uderza z 8 metrów nad bramką – mogło być 3:0!

61′ – Maciak – żółta kartka

65′ – gospodarze wciąż nie mają recepty i wyglądają już na coraz to bardziej zdeprymowanych takimi obrotem sprawy

65′ – Szuba mocno uderzył z 20 metrów, piłkę z kłopotami, lecz skutecznie odbił bramkarz Orła

68′ – Filipczak zastępuje Szubę

71′ – nie zamierzamy poprzestać na tych dwóch golach, wciąż jesteśmy w ofensywie sprytnie oddalając niebezpieczeństwo od naszej bramki

72′ – Myrta zastąpiony przez Mazankę

77′ – boisko opuszcza strzelec pierwszego gola w naszej ekipie i swojego debiutanckiego trafienia w seniorach Oskar Łuszkiewicz. W jego miejsce Alan Mordasiewicz

79′ – Jagieła pomknął prawy skrzydłem, wrzucił w pole karne, lecz do akcji wkroczył golkiper przeciwników

81′ – jeden z zawodników Orła główkuje w naszym polu karnym – piłka mija poprzeczkę bramki Kota

82′ – Gładysz pojawia się na boisku w miejsce kapitana Grześka Borowego

85′ – Jagieła zastąpiony przez Smutka

88′ – groźnie w naszej szesnastce – efektownie interweniuje Kot – ale tak czy inaczej napastnik rywali na pozycji spalonej

90′ – sędzia dolicza 3 minuty

koniec meczu – wygrywamy 2:0 – to czwarty triumf naszej ekipy z rzędu. Wciąż jesteśmy wiceliderami tabeli!