Zdjęcia, które przesyłają z wysokości blisko 3,5 kilometra mogą sugerować, że to spacerek nad chmurami! Tymczasem świdniczanin Krzysztof Zapart i Bazyli Dawidziuk toczą zacięty bój z 20 załogami z całej Europy o zwycięstwo w Pucharze Gordona Bennetta. Ich balon tuż przed 18.00 znalazł się na trzecim miejscu.
Za Team Poland One już 17 godzin lotu i pokonanych 508 kilometrów. 60-ta edycja najbardziej prestiżowych zawodów balonów gazowych wystartowała z niemieckiego Gladbeck, a wiatr kieruje uczestników na południe Europy. Pierwsza polska załoga z Krzysztofem Zapartem cały czas utrzymuje się w czołówce. Panowie przed chłodem skryli się w „namiocie”, znaleźli tez czas na obiad. – Zupka chińska smakuje tu jak z najlepszej restauracji – śmieje się Krzysztof Zapart. Przed pilotami Alpy. Nie zamierzają ich omijać. – Weźmiemy je z góry – zapowiedzieli w rozmowie ze Swidnica24.pl.
Zawody rozpoczęły 24 załogi z 13 krajów. Wylądowały trzy balony: z Austrii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.
Lot na żywo można śledzić na stronie http://gordonbennett.aero/live
/asz/
Zdjęcia Krzysztof Zapart







![Tak ma wyglądać nowa hala widowiskowo-sportowa w Świdnicy [FOTO/WIZUALIZACJE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/nowa-hala-sportowa-prezentacja-PFU-2025.10.31-11-238x178.jpg)
![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-238x178.jpg)
![Kolejna kradzież w drogerii. Rozpoznajesz osoby ze zdjęć? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-14-100x75.jpg)





![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)