Strona główna Sport Inne Hala w Pszennie ma nową nawierzchnię

Hala w Pszennie ma nową nawierzchnię

0

Nie tylko uczniowie z centrum oświatowego w Witoszowie Dolnym i Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej mogą się cieszyć z nowoczesnego zaplecza sportowego. Od września nowa nawierzchnia sali gimnastycznej jest także w centrum oświatowym w Pszennie.

pszenno

Szkoła podstawowa, gimnazjum i przedszkole w Pszennie stanowi jedno z trzech centrów oświatowych w gminie Świdnica i jednocześnie największe pod względem liczby uczniów. Sala gimnastyczna, która od blisko 16 lat służy uczniom wymagała remontu nowej nawierzchni. W ciągu miesiąca dotychczasową nawierzchnię parkietową zastąpiono na wykładzinę tarketową w 2 kolorach.

Zalety nowego rozwiązania już docenili uczniowie, nauczyciele, a przede wszystkim personel dbający o czystość.  Estetyka i jednorodność,  wyjątkowa odporność na wgniecenia, łatwa pielęgnacja i redukcja zużycia wody i środków czyszczących, produkt przyjazny dla środowiska, zapewniający lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu – to jedne z wielu atutów o których mówią użytkownicy. Łączny koszt zadania realizowany, przez firmę Arim Sport Michał Kozłowiecki z Jeleniej Góry wyniósł 69,9 tys. zł. i obejmował wymianę podłogi sportowej na pow. 350,9 m2.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułZbliża się jubileuszowy Rajd Dolnośląski
Następny artykułTrenowali z „mistrzem” [FOTO]