Strona główna Kultura Finał „Akcji podwórko”

Finał „Akcji podwórko”

0

Już w najbliższy piątek, 30 września w godzinach 16:00 – 19:00 zapraszamy wszystkich świdniczan, a zwłaszcza dzieci, na finał projektu Akcja Podwórko 2016, który będzie miał miejsce na Dworcu Świdnica Miasto. W programie wernisaż wystawy poprojektowej oraz Sztukokartony – bezpłatne warsztaty dla najmłodszych. Będzie nam bardzo miło podzielić się z Państwem wrażeniami z tegorocznej, pierwszej edycji projektu – zachęca koordynatorka Maria Zięba.

podworko_1

„Akcja podwórko” to projekt po raz pierwszy realizowany w roku 2016. W ramach projektu mieszkańcy dwóch świdnickich podwórek, z pomocą zaproszonych przez nich projektantów – odmienili ich oblicze! Chcemy, aby zmiany w fizjonomii miasta przestały być odbierane jako domena urzędników i konserwatorów zabytków, jako aktywność mająca jedynie uatrakcyjnić miasto w oczach turysty. Naszym zadaniem jest pokazanie świdniczanom, że rewitalizacja przebiega dla nich i ma na celu poprawę jakości ich życia. Po konsultacjach przeprowadzonych z mieszkańcami podwórek przeprowadziliśmy otwarty, o0gólnopolski nabór pomysłów na realizację projektu podwórkowego. O wyborze projektu zdecydowali sami mieszkańcy. Wybrane projekty zostały zrealizowane w sierpniu, przy och aktywnym zaangażowaniu – dodaje Maria Zięba.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasto Świdnica. Dodatkowo sponsorem projektu jest Farma Miejska w Świdnicy. Partnerami projektu są: Świdnicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie SZTUKiSZUM oraz Fundacja Teatr Bezdomny.

Poprzedni artykułIdą protestować. Dlaczego?
Następny artykułDla kogo ćwierćfinał Pucharu Polski?