Strona główna 0_Slider Drezyny czekają na chętnych

Drezyny czekają na chętnych [ROZKŁAD JAZDY]

0

Jeśli zbierze się wielu pasażerów, na tory wyjedzie mini pociąg, złożony ze spalinowego szynobusu i drezyny (jak na zdjęciu)! Ale nawet dla przejażdżki samą drezyną warto skorzystać z zaproszenia Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej i w najbliższy weekend wybrać się w mini podróż do Pastuchowa.

drezynowanieStowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej zaprasza do skorzystania z przejazdów drezynami po gminnej bocznicy kolejowej Jaworzyna Śląska – Pastuchów. 10 września o godzinie  11:00 z przejazdu kolejowego w Jaworzynie Śląskiej na ulicy Ceglanej odjedzie pierwszy pociąg  do Pastuchowa. Prawie pięciokilometrowy odcinek torów to pozostałość po Fabryce Cukru. Od 2004 roku stowarzyszenie utrzymuje trasę i organizuje przejazdy. Miłośnicy kolei ratują także zabytkowy tabor i planują otwarcie wystawy, a na 2017 rok zapowiadają uruchomienie na krótkiej, ale malowniczej trasie stałych kursów pociągami retro.

Sobotnie przejażdżki będą bezpłatne, ale organizatorzy liczą na dobrowolne datki, które pomogą w restaurowaniu zabytkowego taboru i utrzymaniu trasy.

Rozkład jazdy 10 września:

rozkład drezyny/opr. red./

Poprzedni artykułPieszy trafił do szpitala
Następny artykułDalajlama XIV z wizytą w Świdnicy