21 września Świdnicę odwiedzi Dalajlama XIV, który uczestniczyć będzie w międzyreligijnym spotkaniu w Kościele Pokoju. Wizyta ta to część obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Duchowy przywódca Tybetańczyków dzień wcześniej przyjedzie do Wrocławia. W ratuszu spotka się z władzami samorządu, radnymi, przedstawicielami uczelni, artystów, a następnie w Centrum Historii „Zajezdnia” z młodzieżą, gdzie tematem przewodnim będzie hasło „Nasze marzenia o wolności”.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w międzyreligijnym spotkaniu w Kościele Pokoju proszone są o zapisywanie się w Informacji Turystycznej w Świdnicy od piątku, 9 września. Do rozdysponowania jest 200 zaproszeń na tę uroczystość.


![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-238x178.jpg)






![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)
