Strona główna Temat dnia Ceny OC w 2017 r. będą wyższe od obecnych

Ceny OC w 2017 r. będą wyższe od obecnych

0

Podwyżki cen ubezpieczenia OC od początku 2016 roku były dla ciebie zaskoczeniem? Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku szykują się kolejne wzrosty. Sprawdź, z czego to wynika i dowiedz się, gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód.

swidnica24_LinkHouse

OC samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowym, do opłacania którego zobligowani są wszyscy właściciele zarejestrowanych pojazdów. Niestety część kierowców unika płacenia OC z uwagi na rosnące koszty. To poważny błąd, ponieważ przerwanie ciągłości grozi nie tylko karami finansowymi nakładanymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), ale również koniecznością wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni, gdy jako kierowca spowodujesz wypadek.
Podwyżki OC stały się faktem
Od stycznia 2016 roku doszło do wyraźnych podwyżek ubezpieczenia OC. Zgodnie ze stawkami wyliczanymi dla 35-letniego mężczyzny z maksymalnymi zniżkami, poruszającego się VW Golfem (hatchback) z 2006 roku z silnikiem diesla 1.9, którego przebieg wynosi 200 tys. km, ubezpieczenie zdrożało średnio o 19%. Szacuje się jednak, że w kolejnych miesiącach podwyżki mogą wynieść nawet 50%. Z czego to wynika?
O podwyżkach OC mówiono już od dawna. Szef Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) apelował, by firmy ubezpieczeniowe zaprzestały tzw. wojny cenowej, która doprowadza rynek ubezpieczeń OC do poważnych strat finansowych. Warto bowiem mieć świadomość, że maksymalnie obniżane ceny i wzrost roszczeń osób poszkodowanych powodowały znaczne straty w tym sektorze. Ponadto niemałe znaczenie na podwyżkę miały nowe wytyczne KNF dotyczące likwidacji szkód oraz ujednolicenie standardów. Także wprowadzenie podatku bankowego stało się powodem, dla którego firmy ubezpieczeniowe zostały zmuszone do podniesienia wysokości składek za ubezpieczenie OC.
Ubezpieczyciele podnoszą ceny stopniowo
Trzeba jednak mieć świadomość, że obecne podwyżki to dopiero początek. Ubezpieczyciele chcą bowiem przyzwyczaić kierowców do rosnących cen, podnosząc koszty polis stopniowo. Chodzi bowiem o to, by w drastyczny sposób nie podnosić wysokości składek np. o 50%. Szacuje się jednak, że w 2017 roku na takim poziomie mogą kształtować się stawki (w porównaniu do lat poprzednich).
Mimo podwyżek, możesz znaleźć najtańsze OC
Chociaż wszyscy ubezpieczyciele podniosą składki, konkurencja między firmami nie zniknie. Nadal więc możesz trafić na duże różnice cenowe między najdroższym a najtańszym ubezpieczycielem. W tym artykule dowiesz się, gdzie ubezpieczyć samochód, by uniknąć drastycznych podwyżek OC. Dzięki temu możesz zaoszczędzić kilkaset złotych, przeznaczając te pieniądze choćby na paliwo.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDyktando Świdnickie po raz jedenasty
Następny artykułKoszykarze Prakto Polonii poznali terminarz meczów