Strona główna 0_Slider Święto plonów z rozmachem

Święto plonów z rozmachem [FOTO]

0

Kilkadziesiąt stoisk z przysmakami, miodami, rękodziełem, zabawy dla dzieci i dorosłych, wystawa sprzętu rolniczego, a na finał koncert zespołu Milano. Gmina Marcinowice z rozmachem przygotowała święto plonów, a gospodarzem były Strzelce.

Dożynki gminne - Strzelce 28.08.2016r (24)Zanim rozpoczęła się zabawa, za udane zbiory i pracę rolników została odprawiona msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych, a nabożeństwo celebrował biskup świdnicki Ignacy Dec. Po modlitwie barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł na miejscowy stadion. Uroczystości prowadzili wójt Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, sołtys Strzelec Waldemar Krzyśków oraz starostowie dożynek Beata Pater i Michał Kot. Przedstawiciele Kościoła i władz podzielili się chlebem z uczestnikami dożynek, a miłym akcentem było wręczenie pierwszej statuetki wójta Marcinowic dla szczególnie zasłużonego mieszkańca. Uhonorowany został Tomasz Łyko, kolarz ręczny, który mimo wypadku udowadnia, że – jak sam stwierdził – jeśli są jakieś przeszkody, to tylko w głowie. Gratulacje panu Tomaszowi i jego mamie złożyła Jolanta Kumor, pierwsza trenerka Pawła Fajdka.

W tym roku wójt zrezygnował ze wskazania najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Stwierdził, że wszystkie są wyjątkowe i zasługują na nagrodę. Sołectwa otrzymały w prezencie bony na zakupy.

Piękna pogoda i moc atrakcji przyciągnął wielu widzów. W organizację dożynek włączyli się m.in. Ochotnicza Straż Pożarna, Nadleśnictwo Świdnica i powiat świdnicki. Zabawa przy muzyce trwała do północy.

/red./
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykuł19-letni motocyklista jechał za szybko
Następny artykułKrwiobus nie przyjedzie. Brakuje lekarzy